Різких змін і коливань на валютному ринку не очікується – Гетмацев
Ситуація на валютному ринку була і залишається контрольованою завдяки фінансовій підтримці партнерів і своєчасним послідовним діям НБУ. Тому різких змін і коливань на валютному ринку до кінця року не очікується.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
«Можу сказати відносно впевнено, що не очікую різких змін і коливань на валютному ринку до кінця цього року. Україна зберігає широку фінансову підтримку партнерів, і в цьому плані ситуація зараз є кращою, ніж на початку року», – зазначив народний депутат.
За його словами, уряд є близьким до завершення боргової реструктуризації за єврооблігаціями, що дасть економію 11,4 млрд дол. США на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років, 22,75 млрд дол. США – до 2033 року.
Також, додав парламентар, Україна має достатній рівень міжнародних резервів, обсяг яких зараз на 37 % більший, ніж на початок війни і є достатнім для оплати імпорту, виконання усіх валютних зобов’язань уряду, НБУ і підтримки курсу у короткостроковій перспективі.
«Станом на сьогодні є чітке розуміння щодо залучення необхідного зовнішнього фінансування у 2024 році: вже надійшло 16 млрд дол. міжнародної допомоги, а до кінця року очікується ще близько 22 млрд дол. США від ЄС, США, МВФ та Світового банку», – акцентував очільник фінансового комітету.
Крім того, зауважив він, після ухвалення політичного рішення кранами G7 щодо надання виділення 50 млрд дол. США для України шляхом використання заморожених російських суверенних активів, є більша впевненість у проходженні наступного бюджетного року.
До того ж Україна залишається в програмі розширеного фінансування МВФ (EFF), що є парасолькою для залучення левової частки зовнішнього фінансування до 2027 року.
«Україна зберігає широку фінансову підтримку партнерів, і в цьому плані ситуація зараз є кращою, ніж на початку року. Завдяки ЗСУ маємо стабільну роботу морського коридору і довоєнні обсяги перевезень морем, що підтримує експорт. Урешті-решт, НБУ має достатньо міжнародних резервів та інструментів для підтримки курсу гривні», – резюмував Данило Гетманцев.
«Слуга Народу»
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу