Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Різких змін і коливань на валютному ринку не очікується – Гетмацев

Аналітика
26.07.2024

Ситуація на валютному ринку була і залишається контрольованою завдяки фінансовій підтримці партнерів і своєчасним послідовним діям НБУ. Тому різких змін і коливань на валютному ринку до кінця року не очікується.

Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Можу сказати відносно впевнено, що не очікую різких змін і коливань на валютному ринку до кінця цього року. Україна зберігає широку фінансову підтримку партнерів, і в цьому плані ситуація зараз є кращою, ніж на початку року», – зазначив народний депутат.

За його словами, уряд є близьким до завершення боргової реструктуризації за єврооблігаціями, що дасть економію 11,4 млрд дол. США на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років, 22,75 млрд дол. США – до 2033 року.

Також, додав парламентар, Україна має достатній рівень міжнародних резервів, обсяг яких зараз на 37 % більший, ніж на початок війни і є достатнім для оплати імпорту, виконання усіх валютних зобов’язань уряду, НБУ і підтримки курсу у короткостроковій перспективі.

«Станом на сьогодні є чітке розуміння щодо залучення необхідного зовнішнього фінансування у 2024 році: вже надійшло 16 млрд дол. міжнародної допомоги, а до кінця року очікується ще близько 22 млрд дол. США від ЄС, США, МВФ та Світового банку», – акцентував очільник фінансового комітету.

Крім того, зауважив він, після ухвалення політичного рішення кранами G7 щодо надання виділення 50 млрд дол. США для України шляхом використання заморожених російських суверенних активів, є більша впевненість у проходженні наступного бюджетного року.

До того ж Україна залишається в програмі розширеного фінансування МВФ (EFF), що є парасолькою для залучення левової частки зовнішнього фінансування до 2027 року.

«Україна зберігає широку фінансову підтримку партнерів, і в цьому плані ситуація зараз є кращою, ніж на початку року. Завдяки ЗСУ маємо стабільну роботу морського коридору і довоєнні обсяги перевезень морем, що підтримує експорт. Урешті-решт, НБУ має достатньо міжнародних резервів та інструментів для підтримки курсу гривні», – резюмував Данило Гетманцев.

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
21.07.2025
Припинення членства в громадському об’єднанні зі статусом юрособи: як повідомити держреєстратора
В умовах зростання активності громадянського суспільства в Україні дедалі більше людей долучаються до громадських об’єднань. При цьому важливо знати свої права та можливості щодо того, як не лише як вступити до об’єднання, а й як вийти з його складу за власним бажанням. Більше за темою: ...
21.07.2025
Зовнішня торгівля України за січень – травень 2025 року
За січень – травень 2025 року експорт товарів становив 16 946,8 млн дол. США, або 94,6 % порівняно із січнем – травнем 2024 року, імпорт – 31 540,3 млн дол. США, або 113,9 %. Більше за темою: Посередницькі послуги у сфері ЗЕД Лист-обґрунтування до ЗЕД-контракту для...
21.07.2025
Створення в Україні Виплатної агенції: що це дасть агровиробникам
Виплатна агенція стане ключовим інструментом євроінтеграції українського агросектору: вона відкриє прямий доступ до фінансової допомоги ЄС та сприятиме прозорому управлінню коштами і розвитку фермерства за європейськими стандартами. Більше за темою: Як кошти державної підтримки впливають на частку ...
Кращі матеріали
Центр сповіщень