Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розстрочка від забудовника: переваги та ризики

05.07.2018

Кількість квартир, придбаних за допомогою розстрочок, зростає останні рік-півтора. Обсяг продажів із застосуванням цього інструменту коливається у залежності від житлового комплексу (чим дешевше житло, тим частіше використовується розстрочка) і частки спекулятивних угод. «Спекулянти» розраховують на максимальну маржу, вимагають великих знижок і, відповідно, платять усю вартість квартири відразу.

Слід зазначити, що сьогодні розстрочка популярна не тільки в економ і комфорт класах, але і в більш дорогих сегментах – бізнес та преміум. Чому? Причин кілька.

По-перше, це рід діяльності покупців, що заповнюють податкові декларації. Мова – про держслужбовців високого рангу, депутатів різних рівнів, деяких бізнесменів. Раніше ця категорія старалася не афішувати свої доходи і оформляла нерухомість на родичів. Тепер же вони, навпаки, намагаються показати свої надбання, при цьому вказавши тривалий період витрат. В ідеалі, щоб щомісячний платіж був порівнянний з доходами сім'ї.

Друге – жорсткість вимог фінмоніторингу. Цей фактор більшою мірою працює на ринку житла бізнес і преміум класів. Сьогодні у банки не можна покласти більше 2,8 млн грн (а у міжнародних банках – понад 1 млн грн) та перерахувати їх на рахунок підприємства (забудовника) без документарного пояснення походження коштів. 

Відповідно, щоб придбати дорогу квартиру, потрібно мати або підтверджений дохід, або готуватися до операції завчасно, або купувати нерухомість в розстрочку, причому на період, «чим довше, тим краще».

На які моменти слід звертати увагу при виборі програм розстрочки у забудовників? Якщо покупець належить до вищевказаних категорій громадян, важливо шукати забудовника, який допоможе правильно оформити угоду і піде на необхідні клієнтові умови.

Якщо ж у вас немає складнощів з фінмоніторингом, треба просто уважно читати договір. Малоймовірно, що забудовник буде виправляти прописані у ньому умови. Просто потрібно чітко усвідомлювати і приймати ризики, які він містить.

Отже, ціна квартири. Цей показник не змінюється протягом усього періоду дії договору. Але якщо ціна зафіксована в еквіваленті іноземної валюти і договір містить формулу індексації платежів щодо зростання курсу валюти або падіння курсу гривні щодо валюти – слід чітко усвідомлювати і приймати валютні ризики. Варіант «я ж не знав, що долар виросте до 30 грн» не пройде.

Треба звернути увагу і на терміни оплати чергових платежів. Якщо в договорі є відповідальність за несвоєчасне внесення коштів – підписувати такий договір, розраховуючи, що гроші на оплату у вас з'являться після продажу якоїсь своєї нерухомості, землі тощо, не рекомендується.

Крім того, є забудовники, які в договорі прописують прив'язку до майбутньої прайсової вартості квартир. Тобто якщо наказом підприємства на непродані квартири ціна буде підвищена на 30%, то і залишок вашої заборгованості буде відповідним чином збільшено.

https://mind.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
З 1 травня можна отримати в електронній формі дозвіл на імпорт критично важливих для фронту товарів
Більше за темою: Нестача імпортного товару: як відобразити в обліку? З 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Це стало можливим у межах експериментального проекту в сфері державного екс...
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
Кращі матеріали