Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розстрочка від забудовника: переваги та ризики

05.07.2018

Кількість квартир, придбаних за допомогою розстрочок, зростає останні рік-півтора. Обсяг продажів із застосуванням цього інструменту коливається у залежності від житлового комплексу (чим дешевше житло, тим частіше використовується розстрочка) і частки спекулятивних угод. «Спекулянти» розраховують на максимальну маржу, вимагають великих знижок і, відповідно, платять усю вартість квартири відразу.

Слід зазначити, що сьогодні розстрочка популярна не тільки в економ і комфорт класах, але і в більш дорогих сегментах – бізнес та преміум. Чому? Причин кілька.

По-перше, це рід діяльності покупців, що заповнюють податкові декларації. Мова – про держслужбовців високого рангу, депутатів різних рівнів, деяких бізнесменів. Раніше ця категорія старалася не афішувати свої доходи і оформляла нерухомість на родичів. Тепер же вони, навпаки, намагаються показати свої надбання, при цьому вказавши тривалий період витрат. В ідеалі, щоб щомісячний платіж був порівнянний з доходами сім'ї.

Друге – жорсткість вимог фінмоніторингу. Цей фактор більшою мірою працює на ринку житла бізнес і преміум класів. Сьогодні у банки не можна покласти більше 2,8 млн грн (а у міжнародних банках – понад 1 млн грн) та перерахувати їх на рахунок підприємства (забудовника) без документарного пояснення походження коштів. 

Відповідно, щоб придбати дорогу квартиру, потрібно мати або підтверджений дохід, або готуватися до операції завчасно, або купувати нерухомість в розстрочку, причому на період, «чим довше, тим краще».

На які моменти слід звертати увагу при виборі програм розстрочки у забудовників? Якщо покупець належить до вищевказаних категорій громадян, важливо шукати забудовника, який допоможе правильно оформити угоду і піде на необхідні клієнтові умови.

Якщо ж у вас немає складнощів з фінмоніторингом, треба просто уважно читати договір. Малоймовірно, що забудовник буде виправляти прописані у ньому умови. Просто потрібно чітко усвідомлювати і приймати ризики, які він містить.

Отже, ціна квартири. Цей показник не змінюється протягом усього періоду дії договору. Але якщо ціна зафіксована в еквіваленті іноземної валюти і договір містить формулу індексації платежів щодо зростання курсу валюти або падіння курсу гривні щодо валюти – слід чітко усвідомлювати і приймати валютні ризики. Варіант «я ж не знав, що долар виросте до 30 грн» не пройде.

Треба звернути увагу і на терміни оплати чергових платежів. Якщо в договорі є відповідальність за несвоєчасне внесення коштів – підписувати такий договір, розраховуючи, що гроші на оплату у вас з'являться після продажу якоїсь своєї нерухомості, землі тощо, не рекомендується.

Крім того, є забудовники, які в договорі прописують прив'язку до майбутньої прайсової вартості квартир. Тобто якщо наказом підприємства на непродані квартири ціна буде підвищена на 30%, то і залишок вашої заборгованості буде відповідним чином збільшено.

https://mind.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали