Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розстрочка від забудовника: переваги та ризики

05.07.2018

Кількість квартир, придбаних за допомогою розстрочок, зростає останні рік-півтора. Обсяг продажів із застосуванням цього інструменту коливається у залежності від житлового комплексу (чим дешевше житло, тим частіше використовується розстрочка) і частки спекулятивних угод. «Спекулянти» розраховують на максимальну маржу, вимагають великих знижок і, відповідно, платять усю вартість квартири відразу.

Слід зазначити, що сьогодні розстрочка популярна не тільки в економ і комфорт класах, але і в більш дорогих сегментах – бізнес та преміум. Чому? Причин кілька.

По-перше, це рід діяльності покупців, що заповнюють податкові декларації. Мова – про держслужбовців високого рангу, депутатів різних рівнів, деяких бізнесменів. Раніше ця категорія старалася не афішувати свої доходи і оформляла нерухомість на родичів. Тепер же вони, навпаки, намагаються показати свої надбання, при цьому вказавши тривалий період витрат. В ідеалі, щоб щомісячний платіж був порівнянний з доходами сім'ї.

Друге – жорсткість вимог фінмоніторингу. Цей фактор більшою мірою працює на ринку житла бізнес і преміум класів. Сьогодні у банки не можна покласти більше 2,8 млн грн (а у міжнародних банках – понад 1 млн грн) та перерахувати їх на рахунок підприємства (забудовника) без документарного пояснення походження коштів. 

Відповідно, щоб придбати дорогу квартиру, потрібно мати або підтверджений дохід, або готуватися до операції завчасно, або купувати нерухомість в розстрочку, причому на період, «чим довше, тим краще».

На які моменти слід звертати увагу при виборі програм розстрочки у забудовників? Якщо покупець належить до вищевказаних категорій громадян, важливо шукати забудовника, який допоможе правильно оформити угоду і піде на необхідні клієнтові умови.

Якщо ж у вас немає складнощів з фінмоніторингом, треба просто уважно читати договір. Малоймовірно, що забудовник буде виправляти прописані у ньому умови. Просто потрібно чітко усвідомлювати і приймати ризики, які він містить.

Отже, ціна квартири. Цей показник не змінюється протягом усього періоду дії договору. Але якщо ціна зафіксована в еквіваленті іноземної валюти і договір містить формулу індексації платежів щодо зростання курсу валюти або падіння курсу гривні щодо валюти – слід чітко усвідомлювати і приймати валютні ризики. Варіант «я ж не знав, що долар виросте до 30 грн» не пройде.

Треба звернути увагу і на терміни оплати чергових платежів. Якщо в договорі є відповідальність за несвоєчасне внесення коштів – підписувати такий договір, розраховуючи, що гроші на оплату у вас з'являться після продажу якоїсь своєї нерухомості, землі тощо, не рекомендується.

Крім того, є забудовники, які в договорі прописують прив'язку до майбутньої прайсової вартості квартир. Тобто якщо наказом підприємства на непродані квартири ціна буде підвищена на 30%, то і залишок вашої заборгованості буде відповідним чином збільшено.

https://mind.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали