Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Прожитковий мінімум та заокруглення чеків: що ще зміниться з липня

27.06.2018 1196 0 0

З 1 липня набудуть чинності кілька важливих законів і нововведень, які вплинуть на життя українців.

Так, для українців підвищать прожитковий мінімум на 77 грн – із 1700 до 1777 грн. Такі зміни були закладені у держбюджеті на 2018 рік.

Разом з тим, щомісячну надбавку отримають пенсіонери, а найбільше отримають власники максимальних пенсій – 14 350 грн замість 13 730 грн. Для донорів крові обіцяють також 10% надбавки до виплат.

У липні почнеться завершальний етап медичної реформи. Центри первинної допомоги, які встигли до 5 червня укласти договори з новоствореною Національною службою здоров’я, отримають фінансування вже від неї, а не від МОЗ.

Так, на кожного українця, який уклав угоду з лікарем, передбачено 370 грн на рік, а на дітей до 5 років – 1480 грн. На тих же, хто просто проживає в зоні обслуговування медустанови, але не встиг укласти договір з лікарем, передбачено по 240 грн.

Лікарні, які поки не підключилися до реформи, отримуватимуть субвенції з місцевих бюджетів.

Також у Києві та Кіровоградській області відключать аналогове телебачення, а до кінця вересня воно повинне зникнути на території всієї України.

Новий місяць спробує витрусити дріб’язок з гаманців українців. З 1 липня Нацбанк дозволив округляти копійки в чеках при готівковому розрахунку, якщо дріб’язку немає.

1 из 1

З 1 липня домашні улюбленці подорожуватимуть за кордон із паспортом. Котикам і собачкам, яких захочуть вивезти з країни, слід буде оформити ветеринарно-санітарний паспорт стандартизованого зразка. Видавати їх має право виключно Державна служба з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів та державні установи ветеринарної медицини, які їй підкоряються. Всі паспорти, які не відповідають держстандарту, вилучать.

https://uain.press

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали