Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

«ПриватБанк» остаточно визнано державним

03.03.2025

Верховний Суд підтвердив неможливість повернення державного «ПриватБанку» колишнім власникам.

Так, Верховний Суд 26 лютого 2025 року залишив без задоволення касаційну скаргу колишнього співвласника «ПриватБанку» Ігоря Коломойського та залишив в силі рішення суду апеляційної інстанції, яким було закрито провадження у справі про оскарження рішень органів державної влади про виведення «ПриватБанку» з ринку за участю держави.

Постанова Верховного Суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, що Шостий апеляційний адміністративний суд 15.11.2023 скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.04.2019, яким було задоволено позов Ігоря Коломойського до НБУ, КМУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яким було визнано протиправними і скасовано рішення органів державної влади про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку за участю держави, а провадження у справі закрив.

«Національний банк вітає рішення Верховного Суду, яке свідчить про утвердження принципу верховенства права в Україні. Наголошую, що рішення про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» за участю держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян. Верховний Суд підтвердив законність закриття провадження у справі на підставі норм Закону від 13.05.2020 № 590-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності». Отже, вчергове в судовому порядку підтверджено неможливість повернення «ПриватБанку» у власність колишнім акціонерам. Також слід констатувати, що всі рішення державних органів щодо націоналізації «ПриватБанку» є чинними», – зазначив Голова Національного банку Андрій Пишний.

Нагадаємо, що Окружний адміністративний суд міста Києва 18.04.2019 за позовом Ігоря Коломойського визнав протиправним та скасував рішення уряду про виведення неплатоспроможного «ПриватБанку» з ринку за участю держави. Ухвалюючи це рішення, суд проігнорував установлену НБУ потребу докапіталізації «ПриватБанку» та факт невиконання «ПриватБанком» та його акціонерами програми фінансового оздоровлення.

НБУ 24 травня 2019 року подав апеляційну скаргу.

Шостий апеляційний адміністративний суд 02.03.2021 зупинив провадження у справі до розгляду Конституційним Судом України справи за позовом 64 народних депутатів щодо конституційності окремих положень Закону від 13.05.2020 № 590-ІХ.

Верховний Суд 01.06.2022 скасував ухвалу про зупинення провадження по цій справі, що дало змогу продовжити розгляд справи в суді апеляційної інстанції.

Шостий апеляційний адміністративний суд 15.11.2023 скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18.04.2019, а провадження у справі закрив.

Довідково

НБУ 18.12.2016 ухвалив рішення про визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним та подальше виведення з ринку за участю держави й звернувся до уряду з пропозицією набути права власності на акції банку.

Це рішення ґрунтувалося на зменшенні розміру регулятивного капіталу до від’ємного значення. Нестача в капіталі «ПриватБанку» була підтверджена, зокрема, незалежною міжнародно визнаною аудиторською компанією. Акціонери банку не виконали взяті на себе зобов’язання з його фінансового оздоровлення.

Того ж дня Кабмін ухвалив рішення про входження держави до капіталу «ПриватБанку». Перехід «ПриватБанку» у власність держави відбувся відповідно до ст. 411 Закону від 23.02.2012 № 4452-VI «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Це рішення дало змогу уникнути системних ризиків для банківського сектору та стало запорукою збереження фінансової стабільності в країні. Держава здійснила докапіталізацію банку на суму понад 155 млрд грн.

НБУ


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали