Пріоритет Уряду – пошук ресурсів для фінансування армії та удосконалення економічного бронювання
Україна нарощує виробництво зброї, розвиває оборонно-промисловий комплекс та забезпечує всі соціальні зобов’язання перед громадянами. Про це на прес-конференції 10 вересня повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, на сьогодні у сфері оборони та обороноздатності ключовими завданнями Уряду є виробництво зброї, безперебійне фінансування всіх потреб Сил безпеки та оборони, а також фінансування та будівництво фортифікацій.
Глава Уряду повідомив, що у 2023 році виробництво зброї зросло в 3 рази, а за перші 8 місяців цього року нарощено виробництво ще в 2 рази.
«Виробництво дронів продовжує зростати. Створили ринок дронів, відкривши можливості для бізнесу. Створюємо активно ринок боєприпасів для дронів. Понад 1 млн дронів вже законтрактовано в цьому році», – зазначив Денис Шмигаль і додав, що також зростає власне виробництво снарядів, у тому числі боєприпасів для артилерії.
Крім того, активною в цій сфері є співпраця з партнерами. Уже є перші домовленості. Денис Шмигаль нагадав, що діє Європейський фонд миру, за рахунок якого закуповується зброя для України. За словами Глави Уряду, важливо, щоб ці кошти спрямовувалися на фінансування українського виробництва.
Прем’єр-міністр повідомив, що починає працювати все більше нових іноземних підприємств ОПК.
«У сфері військового співробітництва наша мета вийти на рівень, коли в Україні локалізовано виробництво великої кількості різної збройної номенклатури: від патронів та снарядів до БТР і танків», – зазначив Денис Шмигаль.
Він також підкреслив, що серед ключових пріоритетів та завдань, які стоять перед Урядом – пошук ресурсів для фінансування армії. Для цього Кабінет Міністрів розробляє різноманітні ініціативи, зокрема і щодо перегляду окремих видів податків.
Прем’єр-міністр наголосив, що не менш важливим завданням є забезпечення фінансової стабільності в країні.
«100 % всіх податків із центрального бюджету йде на нашу безпеку та оборону. Це і є насправді економіка війни. Так було минулого року і так залишається зараз. Бюджет наступного року ми плануємо, виходячи з такого принципу», – підкреслив Глава Уряду.
Систему бронювання змінять вже найближчим часом. Але будуть встановлені «червоні» лінії – просто відкупитися від мобілізації буде неможливо. Про це також заявив прем’єр-міністр під час пресконференції.
Велику увагу приділяють тому, щоб було дотримано питання справедливості, тому залучають військових. «Економічне бронювання це не зовсім те, про що ми говоримо в принципі «воюй або працюй», – сказав він.
Станом на сьогодні рішення уряду затверджено певний підхід до бронювання людей. «Там є ряд параметрів, вони стосуються критичних підприємств, ОПК, дефіцитних професій. Є інші принципи – відсутність заборгованості по сплаті податків, не нижче середньої по галузі має бути рівень зарплати та ряд критеріїв, які використовуються для бронювання.
Коли ми говоримо про принцип «воюй або працюй», ми хочемо вдосконалити цей підхід до бронювання. Сьогодні ми шукаємо шлях, як вирішити три проблеми: створення додаткових робочих місць, підвищення зарплати, питання повернення українців в Україну», – розповів прем’єр.
Шмигаль заявив, що треба створювати робочі місця, повертати людей в білу економіку, підвищувати рівень зарплати і сплачувати більше податків і зборів до бюджету.
«Це цілі над якими ми працюємо. Вони вже майже на виході. Вони на обрахунку з експертами, з військовими. Не може бути, що хтось відкупився від захисту батьківщини. Це ключовий принцип, це червона лінія. Мають бути прозорі зрозумілі правила бронювання і відповідь: чому заброньований працівник і не воює, який внесок він робить в підтримку держави. Думаю, що найближчим часом ми їх запровадимо. Це не буде щось сенсаційне, це будуть зміни існуючих параметрів бронювання», – додав прем’єр.
Прем'єр-міністр повідомив, що для фінансування невійськових видатків уже залучено майже 100 млрд доларів зовнішнього фінансування. Також було реструктуризовано зовнішній борг.
«Отримали політичне рішення про використання на користь України 50 млрд доларів заморожених активів рф. Наша мета залишається без змін – конфіскувати всі 300 млрд доларів заморожених російських активів», – наголосив Денис Шмигаль.
Він також нагадав, що цього року Україна отримала пакет підтримки від США, запущено програми ЄС Ukraine Facility, іде робота з МВФ.
«Отримали кошти від МВФ і зараз триває місія щодо п’ятого перегляду програми розширеного фінансування. Навколо цього зосереджена програма країн G7 на суму 142 млрд доларів на 5 років», – підкреслив очільник Уряду.
Урядовий портал
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу