Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Право громадян на податкову знижку за освітні послуги розширено

07.08.2018 921 0 0



У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України з 28.07.2018 р. громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, мають право на податкову знижку. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто — чоловік, дружина, діти, батьки. Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, сплачених на освітні послуги. Після проведення відповідних перерахунків кошти будуть повернуті платникові протягом 60 днів у спосіб, зазначений ним у декларації.

Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти. В такій угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.

Для отримання податкової знижки за 2018 р. громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 р. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається.

Слід звернути увагу на те, що податкова знижка нараховується на доходи, отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

http://sfs.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали