Чому складська нерухомість не цікава інвесторам
08.04.2016 218 0 0
Ринок складської нерухомості, мабуть, до цих пір в самому скрутному становищі серед інших сегментів комерційної нерухомості. Середні орендні ставки з 2013 року практично не змінилися, ринок як і раніше розвивається в форматі built to suit, орендарі скорочують займані ними площі. Кількість гравців стабільно, і цей сегмент поки що не викликає особливого інтересу у інвесторів.
Відсутність економічної стабільності в країні продовжує негативно впливати на ринок складської нерухомості - спостерігаються зниження активності учасників ринку, уповільнення темпів будівництва, перенесення відкриття нових об'єктів і ін.
За даними компанії DTZ, станом на кінець 2015 року загальний обсяг сучасних складських приміщень в Києві і передмісті становив приблизно 1,8 млн кв. м, збільшившись з кінця 2014-го лише на 4,4%. Причому це вже з урахуванням близько 340 тис. кв. м сучасних спеціалізованих холодильних і морозильних, а також хімічних і фармацевтичних складських приміщень.
Для порівняння, загальний обсяг складських приміщень у Варшаві і передмісті - близько 3 млн кв. м, при цьому якість більшості існуючих на українському ринку складів істотно нижче, ніж в Польщі.
Сукупний обсяг нових складських і логістичних приміщень, виведених на ринок протягом 2015 року, склав всього близько 75,5 тис. кв. м, що майже вдвічі нижче показників 2013-2014 років. Причому варто відразу зазначити, що всі нові об'єкти в 2015-му були побудовані компаніями для власного використання, так звані проекти built-to-suit.
Детальніше читайте за посиланням: https://www.facebook.com/
Коментарі до матеріалу