Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чому іноземні інвестори бояться вкладати в Україну?

27.03.2017

Сьогодні багато експертів, журналісти, блогери і просто небайдужі громадяни в соцмережах намагаються сегментувати проблеми в Україні, які відлякують іноземних інвесторів. Сказати, що інвестицій немає, не можна, тому що ми періодично читаємо новини про те, що хтось інвестував в той чи інший український стартап. Також місцеві інвестори підтримують свої бізнеси, заводячи гроші з Кіпру. Але фондового ринку, а саме ринку акцій, який у розвинутих країнах поки ще (краудфандингові платформи і розвиток ринку биткоинов стрімко витісняють цей ринок) є основним майданчиком для залучення капіталу в економіку, зараз в Україні немає.

Старожили українського фондового ринку Dragon Capital, Concorde Capital та інші пам'ятають часи, до середини 2008 року, коли вони купалися в що йде від іноземних інвестфондів грошовому потоці. Пам'ятається, що в свій час навіть екс-президент України Віктор Ющенко у своїх промовах згадував стрімке зростання основного на той момент фондового індексу ПФТС. Чим це все закінчилося нікому не секрет. Хто забув, це посилання на один з моїх матеріалів про те, як роздмухували українського тигра. Але зараз не про це, хоча це теж зіграло свою негативну роль.

Для того, щоб об'єктивно розібратися в тому, які зараз є стримуючі фактори для припливу капіталу в нашу країну, я звернувся до представника інвестиційного ринку США. Він має великий досвід роботи з ринками капіталу в країнах пострадянського союзу і підтримує зв'язок з провідними приватними та інституційними інвесторами в штатах. В увазі специфіки професії, мій знайомий побажав залишитися конфіденційним.

У підсумку він зустрівся з більш ніж двадцятьма представниками найбільших гравців США, серед них і хеджфонди, і пайові інвестфонди, і компанії з управління активами private equity. Мінімальні розміри активів під їх управлінням становить $200 млн, максимальний -- $3 млрд. Для зустрічей були відібрані ті, хто мав досвід інвестування в країни колишнього СРСР.

Питання було просте: чи ви плануєте інвестувати в Україну?

Отже, у результаті жоден з портфельних менеджерів не виявив бажання вкладати в українську економіку. При цьому ми їх попросили назвати конкретні причини, які далі вказано за мірою їх пріоритетності:

   Обмеження на операції з валютою.

   Війна на сході України, протистояння з Росією.

   Відсутність достовірної інформації щодо макроекономічної і політичної ситуації в Україні.

   Репутація України як однієї з найбільш корумпованих у світі.

   Відсутність незалежної системи для моніторингу зміни вартості інвестицій (тут мова йде про фондовому ринку, зокрема, фондових біржах).

   Негативний досвід інвестицій в Україні в минулому.

   Відсутність зрозумілої і надійної стратегії "виходу" з інвестиції. Негативні очікування, що єдиним покупцем можуть бути ті, хто продав ці інвестиції.

   Відсутність мандату для інвестування в приватні компанії. Можуть інвестувати лише в публічні компанії (ВАТ), які торгуються на офіційно визнаних торгових майданчиках (біржах).

Ось вам фактично road map з вуст самих іноземних інвесторів. Рухаючись у напрямку вирішення цих конкретних проблем, у підсумку на горизонті ми можемо побачити довгоочікувані інвестиції.

Петро ШЕВЧЕНКО

Джерело: http://ukrrudprom.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Судова практика Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану
Пропонуємо ознайомитися з другим випуском огляду судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану, підготовленого з нагоди Восьмої міжнародної науково-практичної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теор...
08.07.2025
Правові гарантії щодо безпеки під час повітряних тривог у період воєнного стану
Першочерговий обов'язок кожної держави – захищати право на життя. Більше за темою: Повітряна тривога: дії та відповідальність роботодавця Попри те, що війна триває четвертий рік, а органами державної влади всіх рівнів неодноразово здійснювалося інформування про заходи безпеки під час повітрян...
08.07.2025
Виробники переробної промисловості отримають гранти на відновлення потужностей після обстрілів
Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти д...
Кращі матеріали