Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чому іноземні інвестори бояться вкладати в Україну?

27.03.2017

Сьогодні багато експертів, журналісти, блогери і просто небайдужі громадяни в соцмережах намагаються сегментувати проблеми в Україні, які відлякують іноземних інвесторів. Сказати, що інвестицій немає, не можна, тому що ми періодично читаємо новини про те, що хтось інвестував в той чи інший український стартап. Також місцеві інвестори підтримують свої бізнеси, заводячи гроші з Кіпру. Але фондового ринку, а саме ринку акцій, який у розвинутих країнах поки ще (краудфандингові платформи і розвиток ринку биткоинов стрімко витісняють цей ринок) є основним майданчиком для залучення капіталу в економіку, зараз в Україні немає.

Старожили українського фондового ринку Dragon Capital, Concorde Capital та інші пам'ятають часи, до середини 2008 року, коли вони купалися в що йде від іноземних інвестфондів грошовому потоці. Пам'ятається, що в свій час навіть екс-президент України Віктор Ющенко у своїх промовах згадував стрімке зростання основного на той момент фондового індексу ПФТС. Чим це все закінчилося нікому не секрет. Хто забув, це посилання на один з моїх матеріалів про те, як роздмухували українського тигра. Але зараз не про це, хоча це теж зіграло свою негативну роль.

Для того, щоб об'єктивно розібратися в тому, які зараз є стримуючі фактори для припливу капіталу в нашу країну, я звернувся до представника інвестиційного ринку США. Він має великий досвід роботи з ринками капіталу в країнах пострадянського союзу і підтримує зв'язок з провідними приватними та інституційними інвесторами в штатах. В увазі специфіки професії, мій знайомий побажав залишитися конфіденційним.

У підсумку він зустрівся з більш ніж двадцятьма представниками найбільших гравців США, серед них і хеджфонди, і пайові інвестфонди, і компанії з управління активами private equity. Мінімальні розміри активів під їх управлінням становить $200 млн, максимальний -- $3 млрд. Для зустрічей були відібрані ті, хто мав досвід інвестування в країни колишнього СРСР.

Питання було просте: чи ви плануєте інвестувати в Україну?

Отже, у результаті жоден з портфельних менеджерів не виявив бажання вкладати в українську економіку. При цьому ми їх попросили назвати конкретні причини, які далі вказано за мірою їх пріоритетності:

   Обмеження на операції з валютою.

   Війна на сході України, протистояння з Росією.

   Відсутність достовірної інформації щодо макроекономічної і політичної ситуації в Україні.

   Репутація України як однієї з найбільш корумпованих у світі.

   Відсутність незалежної системи для моніторингу зміни вартості інвестицій (тут мова йде про фондовому ринку, зокрема, фондових біржах).

   Негативний досвід інвестицій в Україні в минулому.

   Відсутність зрозумілої і надійної стратегії "виходу" з інвестиції. Негативні очікування, що єдиним покупцем можуть бути ті, хто продав ці інвестиції.

   Відсутність мандату для інвестування в приватні компанії. Можуть інвестувати лише в публічні компанії (ВАТ), які торгуються на офіційно визнаних торгових майданчиках (біржах).

Ось вам фактично road map з вуст самих іноземних інвесторів. Рухаючись у напрямку вирішення цих конкретних проблем, у підсумку на горизонті ми можемо побачити довгоочікувані інвестиції.

Петро ШЕВЧЕНКО

Джерело: http://ukrrudprom.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
15.07.2025
Мінагрополітики посилює захист вітчизняних виробників овочів
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення на підтримку українських овочівників. Більше за темою: Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив, що Міжвідомча ко...
Кращі матеріали