Пенсія для заробітчан: українцям зробили важливе пояснення
14.02.2018 5499 1 0
Українці, які проживають в країнах, з якими укладено міжнародні угоди, мають право на пенсійне забезпечення.
Вони мають право, на пенсійне забезпечення, що проводиться по законодавству держави, на території якого українці проживають.
Зокрема, 13 серпня 1992 року було підписано багатосторонню міжурядову угоду про гарантії прав громадян держав-учасниць СНД в галузі пенсійного забезпечення.
Згідно з ним, призначаються пенсії громадянам держав-учасників за місцем проживання. При цьому зараховується трудовий стаж, набутий на території будь-якого з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набрання чинності цієї угоди.
Відзначається, що розмір пенсії при цьому обчислюється із заробітку за періоди роботи, які зараховуються до трудового стажу.
Угода між урядами України і Грузії вступила чинності 22 грудня 1995, між урядами України та Азербайджанської Республіки - з 2 листопада 1996 року, з Молдовою - з 19 листопада 1996 року. Відповідно до цих угод пенсійне забезпечення громадян України, Грузії, Азербайджану, Молдови та членів їх сімей проводиться за законодавством тієї держави, на території якої вона постійно проживає.
При призначенні пенсії, в тому числі на пільгових умовах і за вислугу років, обчислення трудового (страхового) стажу проводиться по законодавству держави, призначає пенсію. У всіх випадках розмір пенсії не може бути нижче мінімального.
Стаж роботи в Україні і Латвійській Республіці по 31 грудня 1990 становить 10 років 7 місяців 1 день, що недостатньо для призначення пенсії.
У цьому випадку для визначення права на пенсію враховується весь стаж роботи на території Латвійської Республіки. Таким чином стаж становить 19 років 1 місяць 1 день. Для визначення розміру пенсії враховується тільки стаж роботи в Україні і в Латвії по 31 грудня 1990 року.
Угода між Україною і Іспанією вступило чинності 27 березня 1998 а угода з Португалією діє з 1 березня 2012 року. Згідно з цими документами, при призначенні пенсії в Україні враховується лише стаж роботи, набутий в Україні. Для призначення частини пенсії за стаж роботи, набутий на території Іспанії і Португалії, управління Пенсійного фонду України в області за місцем перебування на обліку пенсіонера надсилають відповідний пакет документів для вирішення питання про призначення частини пенсії цими країнами туди, де працював чоловік.
Договір між Україною та Чеською Республікою який набрав чинності 1 квітня 2003 року. При призначенні пенсій в Україні період роботи в Чехії по 31 березня 2003 після відповідного підтвердження чеською стороною зараховується до страхового стажу як стаж роботи в Україні, а за період роботи в Чеській Республіці після 1 квітня 2003 частина пенсії призначає Чехія.
Повідомляється, також, що в даний момент при призначенні пенсії в Україні період роботи в Словаччині до 31 грудня 2001 після відповідного підтвердження словацькою стороною зараховується до страхового стажу як стаж роботи в Україні в разі, якщо особа, яка звернулася за пенсією, за станом на вищевказану дату постійно проживало на території України. За період роботи в Словацькій Республіці починаючи з 1 січня 2002 частина пенсії виплачує Словаччина.
Джерело: http://sud.ua/ru/news/obshchestvo/114...
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1