Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розпочато аукціони суборенди пасовищ та сіножатей для розвитку тваринництва

11.04.2025

ТОВ «Державний земельний банк» оголосив старт аукціонів для суборенди пасовищ та сіножатей у дев'яти областях України. Державні земельні ділянки вже доступні учасникам в системі «Prozorro.Продажі».

«Державні сільськогосподарські землі – це не лише рілля, а й пасовища, сіножаті. Ми маємо ефективно використовувати весь потенціал цих ресурсів, зокрема для розвитку тваринництва. Саме тому «Земельний банк» відкриває доступ до цих ділянок через прозорі онлайн-аукціони. Це дає змогу аграріям планувати свою діяльність на роки вперед і розширювати свої господарства», – зазначив Віталій Коваль, Міністр аграрної політики та продовольства України.

Загалом в межах першого пулу «Земельного банку» буде виставлено 7 475 гектарів пасовищ та 2 706 гектарів сіножатей, що створює нові можливості для фермерських господарств і агропідприємств, зацікавлених у розвитку тваринництва.

«Ми робимо державну землю доступною для малого та середнього бізнесу. Старт аукціонів з суборенди пасовищ і сіножатей – це перший крок до сильного фермерства, до самозабезпечення й розвитку тваринницького потенціалу України. Це не просто земля – це інструмент виробництва, джерело кормів і спосіб знизити залежність від ринку. Через суборенду на 14 років аграрії впевнено зможуть інвестувати в поголів’я, техніку та модернізацію господарств», – підкреслив Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.

Найбільші площі пасовищ будуть представлені в Миколаївській області (1 848 га) та Харківській області (1 619 га). Водночас найбільше сіножатей буде запропоновано у Полтавській (531,15 га) та Сумській (467,96 га) областях.

«Ми пропонуємо аграріям різноманітні площі: від малих ділянок – 0,14 га до більших наділів – 65 га для пасовищ і до 257,80 га для сіножатей. Знайти ділянку, що відповідає потребам господарства, стало досить просто й доступно. Адже ми розширили інтерактивну мапу «Земельного банку», додавши туди розділи «пасовища» та «сіножаті». Це дозволяє аграріям у кілька кліків побачити актуальні пропозиції, перейти до обраного лота та підготуватись до участі в аукціоні», – розповів Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк».

Ділянки для суборенди вже стали доступні у таких областях: Закарпатська, Харківська, Хмельницька, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Київська, Житомирська та Дніпропетровська.

Всі ділянки передаються в суборенду на 14 років, що дозволяє аграріям планувати довгострокову діяльність, залучати інвестиції та стабільно розвивати тваринницький напрям.

Взяти участь в аукціонах можуть як фізичні, так і юридичні особи, зацікавлені у довгостроковій суборенді земель. Для цього потрібно обрати лот на інтерактивній мапі «Земельного банку», зареєструватися на одному з підключених до системи електронних майданчиків та подати заявку на участь в аукціоні в системі «Прозорро.Продажі». Також учасникам через особистий е-кабінет необхідно завантажити перелік обов'язкових документів, згодом сплатити реєстраційний та гарантійний внески.

Більше інформації про «Земельний банк» можна отримати на офіційному сайті проєктуhttps://landbank.spfu.gov.ua/ або на офіційній сторінці проєкту«Земельний банк» у мережі Facebook.

Мінагрополітики та продовольства


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято Закон щодо поновлення перебігу позовної давності Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи» ДПС відповідає на актуальні запитання платників податкі...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
23.05.2025
Виключати з реєстру відомості про підсанкційного бенефіціара не можна – Верховний Суд
Верховний Суд висловив позицію стосовно того, що державний реєстратор повинен відмовити у проведенні реєстраційної дії щодо зміни кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи з підсанкційної особи на іншу, якщо новий кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи вже зареєстрований за законодав...
23.05.2025
Штраф за відсутність документів у рейсових автобусах: що вирішив суд
Постанова про накладення адміністративно-господарського штрафу визнана правомірною. Сума штрафних санкцій склала 34 000 грн. Укртрансбезпека інформує про судову практику Верховного Суду у справах щодо оскарження штрафів за порушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті. Суть справи Під час...
23.05.2025
Боротьба з легалізацією коштів: викрито мережу з оборотом 764 млн грн
Завершено досудове розслідування щодо керівників великих мереж роздрібної торгівлі, які надавали послуги з ухилення від сплати податків та легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом. Детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України завершили досудове розслідування щод...
Кращі матеріали