Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Розпочато аукціони суборенди пасовищ та сіножатей для розвитку тваринництва

11.04.2025

ТОВ «Державний земельний банк» оголосив старт аукціонів для суборенди пасовищ та сіножатей у дев'яти областях України. Державні земельні ділянки вже доступні учасникам в системі «Prozorro.Продажі».

«Державні сільськогосподарські землі – це не лише рілля, а й пасовища, сіножаті. Ми маємо ефективно використовувати весь потенціал цих ресурсів, зокрема для розвитку тваринництва. Саме тому «Земельний банк» відкриває доступ до цих ділянок через прозорі онлайн-аукціони. Це дає змогу аграріям планувати свою діяльність на роки вперед і розширювати свої господарства», – зазначив Віталій Коваль, Міністр аграрної політики та продовольства України.

Загалом в межах першого пулу «Земельного банку» буде виставлено 7 475 гектарів пасовищ та 2 706 гектарів сіножатей, що створює нові можливості для фермерських господарств і агропідприємств, зацікавлених у розвитку тваринництва.

«Ми робимо державну землю доступною для малого та середнього бізнесу. Старт аукціонів з суборенди пасовищ і сіножатей – це перший крок до сильного фермерства, до самозабезпечення й розвитку тваринницького потенціалу України. Це не просто земля – це інструмент виробництва, джерело кормів і спосіб знизити залежність від ринку. Через суборенду на 14 років аграрії впевнено зможуть інвестувати в поголів’я, техніку та модернізацію господарств», – підкреслив Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.

Найбільші площі пасовищ будуть представлені в Миколаївській області (1 848 га) та Харківській області (1 619 га). Водночас найбільше сіножатей буде запропоновано у Полтавській (531,15 га) та Сумській (467,96 га) областях.

«Ми пропонуємо аграріям різноманітні площі: від малих ділянок – 0,14 га до більших наділів – 65 га для пасовищ і до 257,80 га для сіножатей. Знайти ділянку, що відповідає потребам господарства, стало досить просто й доступно. Адже ми розширили інтерактивну мапу «Земельного банку», додавши туди розділи «пасовища» та «сіножаті». Це дозволяє аграріям у кілька кліків побачити актуальні пропозиції, перейти до обраного лота та підготуватись до участі в аукціоні», – розповів Ярослав Ярославський, генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк».

Ділянки для суборенди вже стали доступні у таких областях: Закарпатська, Харківська, Хмельницька, Сумська, Полтавська, Миколаївська, Київська, Житомирська та Дніпропетровська.

Всі ділянки передаються в суборенду на 14 років, що дозволяє аграріям планувати довгострокову діяльність, залучати інвестиції та стабільно розвивати тваринницький напрям.

Взяти участь в аукціонах можуть як фізичні, так і юридичні особи, зацікавлені у довгостроковій суборенді земель. Для цього потрібно обрати лот на інтерактивній мапі «Земельного банку», зареєструватися на одному з підключених до системи електронних майданчиків та подати заявку на участь в аукціоні в системі «Прозорро.Продажі». Також учасникам через особистий е-кабінет необхідно завантажити перелік обов'язкових документів, згодом сплатити реєстраційний та гарантійний внески.

Більше інформації про «Земельний банк» можна отримати на офіційному сайті проєктуhttps://landbank.spfu.gov.ua/ або на офіційній сторінці проєкту«Земельний банк» у мережі Facebook.

Мінагрополітики та продовольства


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали