Особливості надання відпусток в Україні, - рекомендації юриста
30.06.2017 157 0 0
Відпустка в Україні є важливим аспектом захисту прав громадян. Кожна людина має право на працю, гідну його оплату і заслужений відпочинок. Людина, яка не йде у відпустку, нерідко набуває проблеми зі здоров'ям, а значить, стає неефективним співробітником.
На жаль, в нашій країні існує певний дисбаланс в своєчасності надання відпусток - як в державному, так і в приватному секторі. Варто зазначити, що право на відпустку мають всі працівники - незалежно від форми власності компанії, в якій вони працюють.
Які види відпусток існують?
Перш за все, це основна щорічна відпустка. Законодавством України передбачено, що він становить 24 календарних дня. При цьому можна «розбивати» свої законні вихідні на частини, але основний безперервний період відпустки повинна становити не менше 14 днів.
Якщо Ви перейшли на нове місце роботи, то пам'ятайте: за законом, поки не відпрацюєте шість місяців, отримати відпустку в повному обсязі не зможете. Піти на відпочинок у вас вийде лише на ту кількість днів, яке пропорційно відпрацьованому часу. Але в цьому питанні існують винятки для окремих категорій громадян.
Пільги на отримання відпустки у повному обсязі до закінчення шести місяців роботи мають:
- майбутні мами (жінки, які беруть відпустку по вагітності та пологах);
- мами, які мають двох дітей у віці до 15 років (або дитини-інваліда);
- люди з обмеженими фізичними можливостями;
- працівники за сумісництвом (на законних підставах);
- військовослужбовці;
- колишні учасники АТО і ін.
Кожному співробітнику не зайвим буде ознайомитися з Кодексом законів про працю, щоб детально знати свої права щодо отримання відпусток.
Крім основної відпустки, людина має право на додаткові вихідні. Така відпустка також оплачується, але працівникові потрібно надати причину і документи, що підтверджують необхідність цього відпочинку.
Ще існує творчу відпустку (для наукової, дослідницької діяльності). Для його отримання також потрібно подати роботодавцю відповідні папери.
Громадяни, які опинилися у важких життєвих обставинах, потребують додаткового відпочинку для відновлення здоров'я, виправлення соціального стану або з інших причин, можуть скористатися соціальною відпусткою.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу