Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нацбанк хоче ввести нові засоби для надання кредитів

Редакція

05.05.2016 174 0 0

Національний банк пропонує банківськомуспівтовариству, професійним асоціаціям, Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності, і профільним відомствам, провести обговорення і сформувати консолідовану позицію щодо законодавчого врегулювання питання залучення коштів клієнтів в інтересах третіх осіб шляхом використання для цього інструменту довірчого управління і надання консультаційних послуг з пошуку потенційних позичальників - фізичних осіб.

Онлайн-сервіси з взаємного кредитування фізичних осіб, а також платформи зі збору фінансування для підприємств, знайшли широкий розвиток в світі. На сьогодні світовий обсяг такого кредитування оцінюється в 64 млрд дол., А в 2020 році, за оцінками аналітиків Morgan Stanley, може досягти 300 млрд дол.

Однак, такі інвестиції є більш ризиковими в порівнянні з банківськими вкладами, враховуючи те, що немає державної гарантії повернення коштів, а також з-за більш ризикового підходу до вибору позичальників (які не в змозі залучити кошти за меншу плату у банків ).

Деякі банки України також почали використовувати інструмент P2P кредитування, пропонуючи більш високу прибутковість (в середньому + 5% річних від базових ставок за вкладами). Це дозволило зацікавити велику кількість клієнтів і станом на 1 квітня 2016 року їх обсяг оцінюється в 1,5 млрд грн., в т.ч. приріст 0,6 млрд грн. в березні 2016 року.

У той же час, як відомо, P2P кредитування не підпадає під дію Закону України «Про банки і банківську діяльність» і не регулюється ні Національним банком, ні іншими регуляторами фінансового ринку.

Без належного регулювання зазначена діяльність банків несе істотні ризики через відсутність відповідальності посередників, а також відсутності забезпечення таких вкладів з боку Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Крім цього, є ризики інвестування коштів в кредити позичальників, кредитний ризик яких визначається політикою самих банків і не регулюється Національним банком.

Докладніше дивись за посиланням: http://sud.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали