Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто має право на дострокову пенсію: ПФУ оновив список категорій

01.03.2021 375 0 0

Українці, які працювали в деяких сферах, мають право вийти на пенсію раніше 60 років. Дострокова пенсія як і раніше в нашій країні існує, хоча і багато категорій трудящих втратили на неї право ще три роки тому.

У січні 2018 року були прийняті нові нормативні акти, що скоротили ряди українців, які мають право на дострокову пенсію. Так, раніше таке право мали, крім робітників, які працюють на шкідливих виробництвах, ще деякі категорії населення. Зокрема - медики, вчителі, соцпрацівники. Однак тепер у них такого привілею немає. Але для деяких професій право на дострокову пенсію зберегли.

Так, в поточному році зможуть вийти на пенсію раніше терміну такі категорії трудящих:

  • робітники, які трудяться на важких і шкідливих виробництвах;
  • шахтарі;
  • кадрові військовослужбовці;
  • водії міського транспорту;
  • трудящі агропромислового сектора (доярки, трактористи, свинарки);
  • батьки, які виховали більше п'яти дітей;
  • артисти, які мають вислугу років.

За всіма цими категоріями право на дострокову пенсію зберігається. Разом з тим, багато українців тепер не можуть вийти на пенсію і в 60 років. Причина одна - брак страхового стажу. Нагадаємо, що мова йде саме про страховий стаж, тобто період, протягом якого людина платила сам або за нього платили внески до Пенсійного фонду і податки. Якщо ж людина працювала нелегально, то і право на пенсію він не заслужив.

Для того, щоб вийти на пенсію в 2021 році в покладені законом 60 років, потрібно мати мінімум 28 років страхового стажу. З кожним роком вимога по стажу буде зростати - до 2028 року, поки не досягне 35 років. Тобто, в 2028 року вийти на пенсію в 60 зможуть лише ті громадяни, у кого на той час набереться 35 років страхового стажу.

today.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали