Кредит онлайн: ринок мікропозик в Україні
25.09.2017 976 1 0
Сьогодні так звані мікрокредити в нашій країні стають дедалі поширенішим. Більше 50% жителів України вже чули про таку послугу або навіть користувалися нею. Так, в 2016 р мікрофінансові компанії видали більше позик, ніж традиційні банки.
Такий попит сприяє появі в цій сфері все нових і нових компаній. А це, звичайно ж, стимулює зростання суперництва в даному сегменті фінансового ринку. Завдяки цьому підвищується якість послуг подібними компаніями і зниження ставок за користування мікрокредитами.
Варто відзначити, що кредити онлайн пропонують багато інтернет-ресурсів. Щоб не заплутатися в їх різноманітті і підібрати оптимальний займ, був створений сервіс порівняння мікропозик, що надаються різними організаціями. Він дозволяє відфільтрувати за наданими параметрами пропоновані компанії і вибрати відповідну.
Також треба відзначити, що спочатку мікрокредити видавали під дуже низькі відсотки. На багатьох ринках в світі і сьогодні законом регулюється відсоток максимальної ставки в рік. У нас же на даний момент немає подібного регулювання. Тому часто компанії керуються тільки прибутковістю.
В Україні відсотки часто досягають 0,01-2%. Навівши це до річної процентної ставки, можна отримати 3,6-766%. Подібна різниця пов'язана з прибутковістю організації та програмою лояльності.
З урахуванням зростаючої конкуренції деякі організації починають знижувати відсотки на перший займ, щоб залучити клієнтів.
Чим мікрофінансова компанія відрізняється від банку?
Під час формування сегмента «швидких позик» головними суперниками мікрофінасових організацій були традиційні ломбарди і банки. Але пізніше ці компанії почали посувати конкурентів з перших місць ринку кредитів до 10 тис. Грн.
Так, обсяг мікрокредитів, виданих мікрофінансовими компаніями в 2016 р, перевищив кількість позик, запропонованих клієнтам банками. Причиною цієї стали переваги подібних компаній перед українськими банками. Серед них відзначають:
швидкість прийняття рішень
Для отримання позики в банку треба простояти в черзі, принести багато документів, пройти бесіду з менеджером. Після цього в разі позитивної відповіді можна буде отримати запропоновану суму протягом 1-3 діб.
У мікрофінансової організації заявку обробляють автоматично. І після прийняття рішення на вашу користь гроші приходять через 15 хвилин на карту. Документи сам позичальник завантажує онлайн.
високі шанси
У банку кредит отримує тільки 25-30 відсотків людей, які звернулися за ним. У компаніях, що видають мікропозики, цей відсоток сягає 75-80 відсотків.
час роботи
У банках, як правило, робочий день збігається з таким у звичайних людей. А значить, людині просто ніколи сходити в відділення за оформленням. А мікрофінасованіе цілодобово.
зручне погашення
Банківський кредит, в основному, можна погасити лише у відділенні. А мікропозик можна погасити онлайн, перекладом, через термінали.
Перспективи мікрокредитування
Зараз цей ринок перебуває на стадії становлення і протягом найближчих років буде тільки розвиватися. Рівень поінформованості громадян про це вже високий завдяки просуванню мікропозик в рекламі на ТБ, в Мережі, в транспорті, по радіо. Тому очікується зростання кількості подібних компаній.
Джерело: http://novostiua.net/ekonomika/95659-...
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 1