Які державні програми з підтримки бізнесу будуть продовжені
Всі державні програми з підтримки бізнесу в межах політики «Зроблено в Україні», ініційованої Президентом України, будуть продовжені та профінансовані цього року. Для цього за підсумками першого півріччя уряд може ініціювати зміни до державного бюджету на 2025 рік.
Про це повідомив народний депутат від «Слуги Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
За його словами, зокрема, йдеться про такі програми:
- ідтримка розвитку мережі індустріальних парків шляхом надання державної підтримки на розвиток промислової інфраструктури;
- забезпечення доступу до фінансування в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9», з фокусом на інвестиційні цілі та переробку;
- програма часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
- грантова підтримка переробних підприємств;
- програма «єОселя»;
- державна підтримка інвестиційних проектів зі значними інвестиціями – бізнес, який інвестує більше 12 млн євро, може отримати до 30 % компенсації суми інвестицій через різні форми державної підтримки;
- інструменти для залучення інвестицій від партнерів, зокрема в межах Ukraine Investment Framework (UIF) обсягом 9,3 млрд євро. Це гарантії, гранти та технічна допомога Єврокомісії;
- запуск механізму впровадження публічних інвестиційних проєктів тощо.
«Також заплановано видати 20 тис. грантів на створення або розвиток власного бізнесу, зокрема, для ветеранів та членів їх сімей. А в межах програми для внутрішньо переміщених осіб працевлаштувати понад 15 тис. ВПО», – поінформував нардеп.
Заплановані зміни і на ринку праці. Зокрема у планах реалізувати проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах, де вони були менше представлені.
Парламентар розповів також про заплановані програми з навчання та перенавчання для українців, які зможуть опанувати нову професію чи спеціальність та стати більш конкурентними на ринку праці. Крім того, планується продовжити програму компенсації роботодавцям облаштування інклюзивних робочих місць.
«Ще одна важлива реформа, заявлена Міністерством економіки на 2025 рік, – новий Трудовий кодекс. Серед іншого, ця реформа передбачає легалізацію різноманітних форм зайнятості: дистанційну роботу, надомну, нефіксований робочий час», – зазначив народний депутат.
«Слуга Народу»
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу