Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як спростити перевірки забудовників - пропозиції ДАБІ

Редакція

03.03.2018 186 0 0

Державна архітектурна інспекція пропонує ввести поетапну перевірку будівельних робіт.

Перевірку потрібно проводити на трьох етапах:

- під час закладки фундаменту (нульовий етап);

- під час проведення до об'єкта будівництва мереж (каналізації, води і електрики);

- на остаточному етапі інспектувати стіни і перекриття будівлі.

Зараз між перевірками проходить занадто багато часу. Іноді доходить до 5 років. За цей час забудовник може отримати дозвіл і побудувати будинок. Тоді приходити з перевірками вже пізно.

Рекомендації замість штрафів

Також запропоновано нову систему взаємодії з забудовниками. ДАБІ має не штрафувати забудовника, а давати йому рекомендації.

У разі виявлення порушень забудовнику будуть надаватися рекомендації щодо їх усунення - без накладення штрафів і зупинки робіт. Якщо з незалежних від суб'єкта містобудування причин порушення у встановлений термін не будуть усунуті, їх термін може бути продовжений.

Метою контролю повинно стати не накладення штрафів в результаті виявлених порушень, а спільна робота по їх запобіганню. Для нас важливо перейти від карального вектора до консультативної підтримки і партнерської взаємодії з бізнесом.

Перевірки тільки за рішенням суду

Пропонується врегулювати терміни перевірок видачі містобудівних умов і обмежень. В першу чергу до отримання дозволу на будівництво або тільки на початковому етапі.

Для усунення надмірного тиску на бізнес пропонується проводити позапланові перевірки тільки за наявності відповідного рішення суду.

    Для спрощення ведення бізнесу термін реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації пропонується зменшити з 10 до 5 робочих днів.

Також пропонується надати бізнесу можливість виконання будівельних робіт по об'єктах інженерно-транспортної інфраструктури та електричних мереж до 10кВ при відсутності документів на земельну ділянку.

Така практика дозволила б якісно і оперативно оновлювати застарілі споруди і комунікації, а також будувати нові.

Що далі?

Для того щоб ці пропозиції запрацювали, потрібно внести зміни в закон про містобудівну діяльність.

Після того як буде готовий потрібний законопроект, він буде розглянутий на комітеті з питань будівництва та житлово-комунального господарства. Наскільки мені відомо, депутати розуміють необхідність змін у перевірках бізнесу, тому підтримають цей законопроект.

Джерело: https://delo.ua/business/kakie-izmene...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали