Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як спростити перевірки забудовників - пропозиції ДАБІ

03.03.2018

Державна архітектурна інспекція пропонує ввести поетапну перевірку будівельних робіт.

Перевірку потрібно проводити на трьох етапах:

- під час закладки фундаменту (нульовий етап);

- під час проведення до об'єкта будівництва мереж (каналізації, води і електрики);

- на остаточному етапі інспектувати стіни і перекриття будівлі.

Зараз між перевірками проходить занадто багато часу. Іноді доходить до 5 років. За цей час забудовник може отримати дозвіл і побудувати будинок. Тоді приходити з перевірками вже пізно.

Рекомендації замість штрафів

Також запропоновано нову систему взаємодії з забудовниками. ДАБІ має не штрафувати забудовника, а давати йому рекомендації.

У разі виявлення порушень забудовнику будуть надаватися рекомендації щодо їх усунення - без накладення штрафів і зупинки робіт. Якщо з незалежних від суб'єкта містобудування причин порушення у встановлений термін не будуть усунуті, їх термін може бути продовжений.

Метою контролю повинно стати не накладення штрафів в результаті виявлених порушень, а спільна робота по їх запобіганню. Для нас важливо перейти від карального вектора до консультативної підтримки і партнерської взаємодії з бізнесом.

Перевірки тільки за рішенням суду

Пропонується врегулювати терміни перевірок видачі містобудівних умов і обмежень. В першу чергу до отримання дозволу на будівництво або тільки на початковому етапі.

Для усунення надмірного тиску на бізнес пропонується проводити позапланові перевірки тільки за наявності відповідного рішення суду.

    Для спрощення ведення бізнесу термін реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації пропонується зменшити з 10 до 5 робочих днів.

Також пропонується надати бізнесу можливість виконання будівельних робіт по об'єктах інженерно-транспортної інфраструктури та електричних мереж до 10кВ при відсутності документів на земельну ділянку.

Така практика дозволила б якісно і оперативно оновлювати застарілі споруди і комунікації, а також будувати нові.

Що далі?

Для того щоб ці пропозиції запрацювали, потрібно внести зміни в закон про містобудівну діяльність.

Після того як буде готовий потрібний законопроект, він буде розглянутий на комітеті з питань будівництва та житлово-комунального господарства. Наскільки мені відомо, депутати розуміють необхідність змін у перевірках бізнесу, тому підтримають цей законопроект.

Джерело: https://delo.ua/business/kakie-izmene...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали