Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як впоратися зі стресом і стати щасливим: цінні поради від психологів

Редакція

05.04.2018 7547 0 0

Стрес на робочому місці - це справжня епідемія XXI століття. Більше третини офісних працівників відчувають перманентний стрес. А це тягне за собою втрату робочого часу, проблеми зі здоров'ям, емоційні проблеми.

Отже, як же визначити основну причину свого стресу і як знайти найбільш підходящі способи впоратися з ним, щоб знову стати щасливим і продуктивним.

Стрес на роботі

Стрес на роботі - це будні.

Основними причинами нервового зриву є наступні фактори:

- роботи дуже багато (перша ознака - людині починає не вистачати часу на те, щоб встигнути все);

- робота дуже легка, нескладна і не надихаюча (при цьому починається нудьга, яка викликає стрес);

- тиск з боку співробітників або відсутність соціальної підтримки (колеги не допомагають або піклуються тільки про свої власні завдання);

- мало похвали і багато критики (погані менеджери використовують постійну критику, щоб «спробувати» мотивувати співробітників);

- дуже вимоглива або високо конкурентна робоча обстановка (часто прикладом подібного є відділи продажів);

- відсутність достатнього контролю над рішеннями, пов'язаними з роботою (коли люди на роботі намагаються повністю контролювати жертву стресу);

- високі надії на себе або прагнення до досконалості (прагнення максимально добре робити все можливе може викликати дуже сильне перенапруження нервів);

- низька заробітна плата (якщо людина працює важко, але отримує за це мало, він може почати відчувати смуток, розчарування і стрес).

Негативні наслідки стресу

Перманентний стрес негативно позначається на здоров'ї.

Гормони стресу виробляються в тілі протягом тривалого часу, вони можуть привести до прискорення фізичного старіння. Це пов'язано з тим, що стрес змушує клітини тіла виглядати і діяти так, ніби вони істотно старше, - і це відбивається на зовнішньому вигляді. На додаток до негативних наслідків для тіла, стрес також значно впливає на мозок, що негативно позначається на повсякденній роботі.

Як впоратися зі стресом

Впоратися зі стресом допоможе планування.

приділяти час планування

Якщо роботи стало занадто багато, і людина перестає встигати все робити, потрібно просто .... зупинитися. Замість того, щоб намагатися встигнути все і не справлятися з цим, набагато краще буде витратити деякий час на роздуми про свої цілі і пріоритети.

Наприклад, якщо первинна мета полягає тільки в тому, щоб з головою зануритися в роботу (можливо, вперше за кілька місяців), то протягом 10 хвилин варто подумати про те, як можна домогтися цього. Швидше за все, в голову прийдуть завдання, які потрібно виконати, щоб досягти своєї мети. І як тільки мета і завдання будуть зрозумілі, потрібно перейти до другого кроку.

Поєднати завдання і цілі

Простого знання про свою мету і пов'язаних з нею завдань недостатньо. Багато людей досягають цієї стадії, але все ще не встигають все зробити і не досягають своїх цілей. Секрет полягає в тому, щоб зрозуміти, які з завдань повинні бути першочерговими, а які з них можна зробити, коли з'явиться вільний час.

Наприклад, перевірка поштової скриньки кожні 20 хвилин може здатися продуктивною завданням, але насправді це буде діяти як постійне відволікання і «вбивця продуктивності». Замість цього краще виділити 30 хвилин вранці, щоб перевірити листи і 30 хвилин після полудня, щоб зробити те ж саме. Роблячи це, можна звільнити частину свого часу на завдання, які допоможуть досягти своєї основної мети.

Чого ж насправді хочеться?

виключити, змінити або прийняти стрес

Як впоратися з конкретними стрессорами (факторами, що викликають стан стресу). Можна застосувати наступний метод. Потрібно взяти аркуш паперу і розділити його на три стовпці. У першому стовпці потрібно написати «видалити», у другому «змінити», а в третьому «прийняти».

Потім потрібно подумати про стресора, які найбільше відчуваються. Наприклад, це буде зарплата. А тепер кілька хвилин варто присвятити роздумам, що насправді було б краще: піти з компанії, спробувати змінити зарплату, попросивши надбавки або визнати, що це цілком нормальний рівень зарплати.

... можна перепочити. Помріяти.

Якщо рівень зарплати буде прийнятний, то потрібно вписати «зарплата» в колонці «прийняти», а якщо, наприклад, заробітну плату хочеться все ж збільшити, то потрібно вписати її в колонку «змінити». Якщо ж людина, нарешті, вирішить, що настав час шукати нову можливість в іншої організації, тоді «зарплата» відправиться в колонку «видалити».

Поступово таким чином, людина відразу відчує себе вільніше і здатним контролювати свою долю. А рівень стресу почне знижуватися. Залишається тільки поставити собі чітку мету, як людина хоче цього досягти і як він збирається це робити. Якщо на роботі є кілька стрес-факторів, то аналогічним чином потрібно вчинити з кожним з них.

Сстворювати позитивні відносини на роботі

Одним з ключових моментів для поліпшення здатності справлятися зі стресом є можливість приймати допомогу від інших. Це не тільки полегшує негативні обставини, просто відволікаючи людини і створюючи буфер між щоденними завданнями і негативом від них, а також це забезпечить відчуття підтримки і полегшення.

Колективчик-позитивчик

Варто докласти зусиль, щоб створювати дружні відносини зі своїми колегами. Так людина не тільки зможе комусь довіряти, але і почне асоціювати позитивні емоції з роботою. Формування здорових відносин з менеджером або керівником також є хорошим способом пом'якшення стресу.

знаходити час для відпочинку

У будь-якого на роботі від «перевантаження» може «лопнути терпіння». Але коли на роботі трапляється стрес, і це може відбитися і на інших сферах життя. Саме тому дуже важливо час від часу усуватися розумово від роботи. Варто витратити час, щоб розслабитися і відпочити, щоб відновити свою енергію і повернутися до роботи.

Потрібно переконатися, в тому що людина дійсно робить те, що йому подобається, наприклад, проводить час зі своїми дітьми або партнером або відвідує ту країну, в якій він завжди хотів побувати. Якщо ж потрібно зняти стрес прямо під час роботи, потрібно робити заплановані перерви протягом дня. Наприклад, можна посидіти тихо десь, де немає людей, або зробити невелику зарядку, щоб розігнати кров.

звертати увагу на здоров'я

Іронія стресу полягає в тому, що навіть здорові звички можуть відійти на задній план. Підтримка і навіть поліпшення здоров'я буде тримати стрес під контролем.

Підтримувати хорошу фізичну форму

Фізичне навантаження допоможе.

вживати здорову їжу

Потрібно переконатися, що в раціоні багато продуктів, які забезпечують тіло достатньою кількістю поживних речовин. Варто їсти більше фруктів і зелених овочів, натуральні продукти, рибу, багату жирними кислотами омега-3, і насіння, такі як льон, Чіа і коноплі. Ці типи продуктів гарантують, що організм буде працювати оптимально, щоб впоратися зі стресом.

забути про нездорову їжу

Це очевидно, але саме такі продукти в основному віддають перевагу в періоди стресу і негативу. Продукти з високим вмістом жиру, такі як сир і червоне м'ясо, викликають повільність і втому. Продукти з високим вмістом рафінованих цукрів, такі як печиво, шоколадні батончики і хліб, можуть бути зручними закусками, але вони не приведуть ні до чого хорошого. Те ж саме стосується і напоїв з кофеїном, таких як кава і газовані напої, які заважають повноцінному сну.

Вчасно  вживати здорову їжу.

регулярно робити фізичні вправи

Ендорфіни є найкращим засобом для протидії стресу, а хорошим способом допомогти вивільнити їх є фізичні вправи. Фізичне навантаження допоможе відволіктися від проблем, а також впорядкувати думки. Можна почати займатися новими вправами, будь то біг, плавання, їзда на велосипеді або піші прогулянки по дорозі на роботу. Коли ендорфіни потраплять в кров, людина відчує себе щасливішими.

висипатися

Варто пробувати спати кожен день по 8 годин. Коли людина перебуває у стресовому стані, йому іноді буває важко заснути, але позбавлення організму сну тільки погіршує поточний стрес. Добре відпочив розум здатний легше знаходити рішення проблем і краще реагувати на щоденні стресори.

БОНУС

Прийшов до перемоги капіталістичної праці.

Зі стресом на роботі стикається кожен. Це природна і нормальна реакція людини. Різниця полягає в тому, хто переможе: стрес або людина.

https://sovetchiki.org/13860876678940...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали