Як при розділі майна вирішується питання з боргами, кредитами та іпотекою
25.07.2016 172 0 0
Розірвання шлюбу - процес завжди неприємний. Однак, крім суто особистісних проблем, клопоту завдає і розділ майна, яке було нажито подружжям спільно в шлюбі.
Труднощі при розлученні в більшості випадків виникають, коли необхідно ділити спільно нажите майно. Даний процес настає ще складніше, коли у подружжя є різні борги.
Відразу зазначу, що боргові зобов'язання у подружжя можуть бути абсолютно різними. Це не обов'язково тільки кредит або іпотека, а й наприклад, - непогашена вчасно квартплата або якщо з вини одного з подружжя залишився закритий кран і затопило сусідів, або подружжям запозичувалися гроші на навчання або лікування дитини - це все загальні борги.
Тоді що робити, якщо квартира в іпотеці, або, ще гірше, у колишнього подружжя залишилися кредитні заборгованості, але продовжувати спільне життя в шлюбі вже немає бажання і можливості?
Особливості вирішення питання про розподіл кредитної заборгованості при розлученні
Процес поділу майна і розірвання шлюбу, коли у подружжя є борги, може перерости в справжні баталії. Ось тут і приходить на допомогу сімейний адвокат, пояснивши, як мінімум те, що відповідно до 69-х статті Сімейного кодексу майно, яке належить подружжю на правах загальної спільної, може піддаватися розділу. До того ж, 61-ій статті зазначеного кодексу дається визначення того, яка власність може носити такий статус. Звичайно, до складу загального спільного майна може бути зарахована будь-яка річ, предмет або об'єкт нерухомості окремо і в сукупності, крім тих, які виключені законодавством з цивільного обороту. Крім того, не потрібно забувати, що законодавець відніс до особистої приватної власності все приватизоване майно в шлюбі, а це означає, що воно вже не може бути поділено між подружжям, як спільна сумісна власність.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу