Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як не стати заручником «мільйонних» угод, або Обов’язкова процедура для кожного бізнесу

04.06.2019

Досить часто більшість проблем у бізнесі починається з довіри або ж простої надії на свою вдачу. Вигідна угода «на мільйон» змушує закрити очі на детальну перевірку контрагента, а давні партнерські відносини автоматично призводять до впевненості – жодних проблем не може бути.

На жаль, подібних ситуацій тисячі, проте вони не лякають починаючих бізнесменів. В результаті бізнес-партнер виявляється фірмою-одноденкою, давній знайомий вже півроку як банкрут, а компанія друга зареєстрована за добре відомою фіскалам адресою масової реєстрації.

Перевіряти контрагента – це нормально, навіть, якщо це стосується вашого давнього знайомого. Цей процес можна порівняти з перевіркою строку придатності продуктів харчування. Проте, для довгострокових контрактів її недостатньо, необхідно також проводити моніторинг контрагентів.

Хибна та досить розповсюджена думка у більшості, що подібні процедури стосуються лише великого бізнесу з десятками юристів, закупників, та інших профільних спеціалістів. Сучасні технології зробили впевнений крок вперед — значний обсяг відкритих даних можна перевіряти з мінімальними трудовитратами.

Наприклад, мінімально достатня первинна перевірка нового контрагента за контрактом на суму близько 100 000 гривень про надання послуги безпосередньо по отриманню грошей включає в себе отримання інформації про:

  1. внесення контрагента до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців;
  2. директора юридичної;
  3. те, чи не банкрутує або не ліквідується контрагент;
  4. наявність у нього відповідного для виконання договору КВЕД;
  5. юридичну адресу;
  6. реєстрацію платником ПДВ та/або платником єдиного податку;
  7. наявність відкритих по відношенню до контрагента виконавчих проваджень.

Загалом, цієї інформації вистачить, щоб прийняти виважене рішення, тим паче, що отримати її з офіційних джерел можна за декілька годин. Та тільки не завжди ці декілька годин є (як правило співробітники завантажені іншими питаннями, та й контрагентів навіть у бізнесі середнього масштабу сотні).

А що робити, якщо угода передбачається на значно більшу суму, тривалий строк виконання, або ваші партнери з ЄС чи США, і вам важливо не заключати договір з особами, які потрапили під санкції цих країн? У такому разі необхідна інформація автоматично збільшується, а процес її пошуку та перевірки затягується.

В таких випадках на допомогу приходять інформаційні технології. На сьогоднішній день, на ринку існують сервіси, які інтегровані з державними реєстрами та офіційними відкритими джерелами. Оновлення інформації відбувається автоматично 24/7. Крім того, подібні сервіси мають можливість миттєвого виявлення ризик-факторів та моніторингу контрагентів, що значно прискорює процес перевірки.

Отже, перевіряти кожного контрагента – задача цілком вирішувана навіть для бізнесу з невеликим штатом спеціалістів, проте великим числом контрагентів.

minfin.com.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
НБУ залишив облікову ставку на рівні 15,5 %
Правління НБУ ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 15,5 %. Це підтримає стійкість валютного ринку та контрольованість інфляційних очікувань, що сприятиме подальшому послабленню цінового тиску. НБУ зберігатиме достатньо жорсткі монетарні умови стільки, скільки буде потрібно, щоб забезпе...
25.07.2025
Нові підходи до праці жінок та зарахування їх стажу в умовах війни
Внаслідок оновлення законодавства та зміни підходів у сфері праці, спричинених повномасштабною війною, в Україні зростає кількість жінок, які подаються на вакансії в галузях, де традиційно переважали чоловіки. Йдеться, зокрема, про важку промисловість, логістику, будівництво та технічні спеціальност...
24.07.2025
Банки очікують зростання кредитного портфелю: результати опитування
Банки зберегли оптимізм стосовно зростання кредитних портфелів бізнесу та населення і вперше за рік очікують поліпшення якості позик. Про це свідчать результати щоквартального опитування про умови банківського кредитування. Більше за темою: Позика за кредитною лінією та дисконтування Доступні кред...
Кращі матеріали