Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як літати дешевше

Редакція

01.03.2017 219 0 0

Дешеві авіаквитки, зручні стиковки. Подорожувати недорого можливо, якщо грамотно користуватися системами резервування авіаквитків і знати тонкощі формування тарифів.

Хочеться подорожувати дешево і зручно. Хочеться літати безпечно і комфортно. В принципі, ці умови можна об'єднати, якщо знати, як користуватися авіакомпаніями. Почнемо з пошуку квитків. Потім трохи поговоримо про оптимальні тарифи. Потім – про повернення грошей за «неповернуті» квитки і інших дрібницях.

Якщо місце для ніг важливіше ціни квитка. Якщо ми не готові літати на вікенд в Європу з одним лише рюкзачком, якщо нашими квитками займається турагентство як сам хоче – цей текст не варто читати. Якщо ж хочеться ефективно економити на авіаперельотах – велкам. Скажу відразу: мова не йде про наддовгі перельоти і ділові поїздки, тому що там трохи інші принципи. Наприклад, занадто мало місця для ніг може обернутися проблемами для здоров'я. А незручне стикування рейсів в непростому аеропорту – додатковими витратами, які з'їдять всю економію.

При ділових поїздках важливі дати, навіть час прильоту. Хоча і тут можна і потрібно економити – у рамках можливого.

Як знайти дешеві авіаквитки

Шукати треба всюди. Гарне українське квиткове агенство, сайт перевіреної авіакомпанії, сайт-агрегатори (начебто, наприклад, Google Flights, Skyscanner, тощо), сайти авіакомпаній-лоукостерів. Ніколи не можна користуватися чимось одним. Чому?

Наприклад, одне шановне українське авіа-агентство не показує квитки British Airways з опцією «без багажу» на рейси Київ-Лондон. А сайт авіакомпанії їх показує. Різниця – майже 80 доларів на переліт туди-назад (round trip).

Зазвичай є сенс застосовувати такий алгоритм при підборі квитків – використовуємо сайти агентств і агрегаторів для пошуку варіанти перельоту: набір рейсів, стикування. Дивимося на ціни. Знаходимо оптимальний для себе переліт по датах-часу-стиковка, а також ціною. Потім пробуємо зібрати аналогічний набір рейсів вже з потрібними опціями (полегшений тариф, без багажу, акційні знижки безпосередньо на сайті авіакомпанії.

І при цьому ми чітко пам'ятаємо, що у нас ціна на сайті агентства або агрегатора, яку показує видача з пошуку, зовсім не обов'язково буде відповідати тій, що виявиться на самому справі. Чому? Ну, зокрема тому, що агентства і агрегатори використовують кеш – тобто спеціальні бази даних, які оновлюються не одномоментно, а час від часу. Цілком імовірна ситуація, коли на пошуковій видачі висить одна ціна, а вже при формуванні квитка з'являється інша – і вона зазвичай вище. Тому що квитки за найдешевшими тарифами викуповуються першими. Так що реальна ціна – вже на тому етапі, який передує безпосередньо веб-сторінці оплати.

На сайті авіакомпанії ціна зазвичай свіже. Принаймні, я особисто уточнень порівняно з первинною видачею поки не зустрічав. Інша справа, що дуже часто авіакомпанії видають при пошуку спершу не повну ціну квитка, а ціну без податків та аеропортових зборів. Так що і тут правило «порівнювати ціни безпосередньо перед сторінкою оплати» — зберігається.

Незважаючи на те, що авіакомпанії досить часто дають самі низькі ціни на квитки, дуже купувати деколи цікавіше саме в агентствах і через агрегатори. Причин дві. Перша – агентства легко міксують всередині перельоту рейси різних авіакомпаній, що нерідко дає солідний виграш у ціні. Друге – іноді агентства мають спеціальні знижки від авіакомпаній, якими можуть ділитися з покупцем.

Пара слів про пошукових системах авіаквитків, вони ж – агрегатори. Вони майже завжди пропонують по пошуковій видачі варіант за ціною і пропонують перейти на сайт продавця – агентства або авіакомпанії. Тим і корисні, що дозволяють дивитися дуже багато варіантів. Але саме з цієї причини, як вже було сказано, остаточну ціну дає сам продавець – та й то не одразу.

Ходять наполегливі чутки, що агрегатори, агентства і авіакомпанії спеціально піднімають пропоновані ціни при повторних зверненнях до пошуку з даного конкретного пристрою. Технічно це організувати нескладно – після кожного походу на сайт в комп'ютері або смартфоні залишаються cookie – записи у відповідних файлах браузера. Але ось роблять таке насправді? Від гріха подалі я часто користуюся анонімними вікнами при роботі з сайтами резервування авіаквитків. З сайтами авіакомпаній робити таке часто безглуздо, так як там зазвичай використовую вхід як зареєстрованого користувача їх дисконтних програм. А якщо ні – входжу через анонімне вікно теж.

Також нерідко допомагає знизити ціну позначення себе на такому сайті як жителя іншої країни. Нерідко жителям України ті чи інші авіакомпанії пропонують більш низькі тарифи, а іноді – більш високі, ніж в інших європейських країнах. Чіткого правила немає – метод проб тут неминучий.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали