Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як агрокомпанії борються зі стереотипами про «роботу в полі»

Редакція

28.11.2017 143 0 0

Які стереотипи про "роботу в полі" існують на українському ринку праці і чому з ними слід попрощатися?

Думка українців про агросекторі і реальний стан справ сьогодні значно відрізняються один від одного. Причому проблема випливає з цілком природного процесу: змінюються покоління, а разом з ними змінюються уявлення про успіх і престижну роботу.

Робота "на землі" і виробничі спеціальності вважаються не дуже престижними і прибутковими. Однак все це - стереотипи. Хотілося б внести ясність і розвіяти широко поширені серед українців міфи про роботу в сільському господарстві.

МІФ №1: Низька заробітна плата

Люди вважають, що технолог на виробництві не може заробляти дійсно хороші гроші. Така ситуація дійсно мала місце бути в минулому, але на державних підприємствах, а потім стереотип просто "розійшовся" на весь агросектор. Розійшовся несправедливо, але саме через нього фахівці в пошуках гідних зарплат починають погоджуватися на "сірі" або шукати варіанти для працевлаштування за кордоном. При цьому ніхто не думає про те, що за кордоном доведеться платити за недешеве житло, витрачатися на харчування (теж на порядок дорожче, ніж в Україні), і взагалі жити в країні з іншою культурою, традиціями, менталітетом.

Однак, всупереч поширеній думці, агрогалузь зараз стабільно тримається в п'ятірці лідерів за рівнем заробітних плат. Про це свідчать не якісь відірвані від реальності дослідження, а фактичний рейтинг рівнів зарплати по вакансіях, розміщених на сайтах з пошуку роботи.

Агрономи або ветеринари на передових українських підприємствах можуть отримувати до 30 тис. Грн, інженери-механіки - до 17 тис., Технологи на ділянці вирощування птиці - до 25 тис. Ці цифри на порядок вищі за ринкові і не суттєво нижче, ніж, наприклад, в тієї ж Польщі. А умови при цьому набагато краще.

МІФ №2: Не треба високого рівня кваліфікації

Цей стереотип виник, мабуть, ще в радянські часи. Тоді працювати в сільське господарство або на виробництво, на фабрику часто йшли в кращому випадку після ПТУ. Фахівці з вищою освітою були задіяні в основному на адміністративних посадах.

В даний час ситуація кардинально інша: навіть вищу освіту не гарантує наявності необхідних навичок. На потужностях найбільших агрохолдингів зараз стоїть інноваційне обладнання, про яке на лекціях в кращому випадку розповідають. Приходячи на екскурсії або стажування в такі компанії, студенти вперше наживо знайомляться з технікою.

Робота в сучасному агросекторі надає великий обсяг відповідальності і кваліфікації, відкриває абсолютно нові можливості - розвиватися не стільки як робочий, але як технічний фахівець.

МІФ 3: Відсутність перспектив кар'єрного росту

Сучасна модель бізнесу не передбачає довічної роботи на одній посаді, як це було колись. Навпаки, розвиток персоналу вітається. Бажання вчитися і вдосконалюватися професійно для здобувача є вагомим плюсом. Зараз в Україні великі агрокомпанії створюють умови для динамічного розвитку персоналу, починаючи від програм адаптації на початку роботи і закінчуючи мотиваційно-навчальними поїздками за кордон. Підтримується просування по кар'єрних сходах, для чого є відповідні внутрішні навчальні програми.

Компанії зацікавлена ​​в тому, щоб хороші співробітники продовжували працювати на її потужностях. А тому, навіть якщо людина хоче змінити профіль діяльності, для цього є всі можливості. Головне - бажання працювати і розвиватися, сьогодні це найцінніше якість професіонала. І воно завжди знаходить відповідний відгук.

Міф №4: Відсутність гідного соціального забезпечення

Висока зарплата і перспективи кар'єрного росту - не єдині важливі критерії для вибору місця роботи. Люди хочуть отримати ще й соцзабезпечення. Багато українців, не знаючи своїх прав, сприймають як подарунок наявність оплачуваних відпусток і лікарняних - а в наданні чогось більшого нерідко шукають підступ. У сучасному світі хороший соцпакет - норма. Щоб людина працювала ефективно і з задоволенням, йому потрібно бути зосередженим на професійній діяльності, а не на вирішенні нагальних проблем. Для цього компанії інвестують в його соціальну захищеність.

У великих українських агрохолдинги це питання давно знято - співробітникам надається безкоштовне медичне обслуговування або регулярне медичне обстеження, відвідування спортзалу, мотиваційні поїздки за кордон і додаткову винагороду за результатами роботи. Тих, кому це необхідно, часто забезпечують службовим житлом. Український агросектор зараз активно бореться з відтоком фахівців за кордон, і забезпечення гідного рівня життя в рідній країні - один з найефективніших методів в цій боротьбі.

Всі перераховані вище міфи про українське агросекторі вже давно пора забути. У пошуках гідних умов праці слід розширити свій кругозір і відійти від стереотипів. Вітчизняні фахівці тільки виграють, якщо звернуть увагу на ті перспективи, які сьогодні пропонує агросектор.

Джерело: https://delo.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали