Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Інвестідея. На порозі економічного буму

Редакція

10.10.2017 114 0 0

Поки економіка повільно відновлюється, гривневі депозити залишаються надійним способом зберегти заощадження, а облігації стають цікавими для заробітку

Останні місяць-два долар істотно ослаб до юаню, фунту, євро і інших валют. А в решті світу за останні пару місяців мало що змінилося, період низької волатильності триває.

Індекс S&P 500 на історичному максимумі продовжує повільно повзти вгору.

Незважаючи на деяке прискорення економічного зростання в Європі, інфляція залишається низькою, що дає центральним банкам обгрунтування для продовження стимулювання, отже, ставки залишаються низькими.

В таких умовах капітал в пошуках прибутковості перетікає у все більш і більш ризиковані інвестиції.

Західна фінансова преса регулярно цитує думки керівників борговими фондами про міхурі на ринку так званих сміттєвих облігацій. Зараз різниця в дохідності облігацій з високим і низьким кредитними рейтингами максимально стиснулася. Отже, капітал не отримує адекватної премії за додатковий ризик.

Тим часом країни-боржники, в тому числі і Україна, у виграші - і користуються виникли можливостями.

Україна успішно розмістила єврооблігації на $ 3 млрд, причому на рекордний термін - 15 років! - і за ставкою 7,375%. Нижче, ніж останнім ринкове розміщення до війни! Трохи більше половини позики піде на викуп раніше випущених облігацій з погашенням в 2019-2020 рр., Щоб полегшити пікові виплати в ці роки, решта - на фінансування бюджету. Це значна подія і в деякому роді успіх. Однак багато аналітиків обґрунтовано висловлюють побоювання, що після такої операції у влади буде менше мотивації продовжувати співпрацювати з МВФ. На мою думку, інвестори купують українські борги, саме припускаючи подальшу співпрацю з МВФ і реформи. Крім того, сприятливий період низьких ставок може в будь-який момент закінчитися, тому відмова від програми МВФ був би різко негативний для економіки.

    Інвестори в українські акції можуть заробити більше, ніж на депозитах і облігаціях, якщо трапиться економічний бум

Поки базовий сценарій передбачає, що Україна виконає мінімально достатню частину вимог і отримає наступний транш МВФ в цьому році, хоча термінової потреби в цьому і немає. В такому випадку не варто очікувати якихось економічних сюрпризів: економіка продовжить повільне відновлення.

Проект бюджету-2018 передбачає влаштовує МВФ дефіцит 2,4% ВВП. Сезонне девальваційний тиск, ймовірно, буде не дуже сильним в цьому році. Тому заробляти на високих гривневих ставках по депозитах і раніше виглядає розумно.

Цікавим інструментом для інвестицій я зараз вважаю гривневі державні облігації. Прибутковості за доларовими українським облігаціям знизилися, можливо, зменшаться і за внутрішніми (відповідно, ціна на ОВДП підросте).

Є і більш оптимістичний сценарій. Наприклад, успішна місія миротворців ООН реально знімає ризик подальшої ескалації, ставки падають ще нижче, що дозволяє запустити кредитування в банківській системі, а земельна реформа дає значний приплив інвестицій - і економіка істотно прискорюється. У такому сценарії інвестори в українські акції, ймовірно, зароблять більше інвесторів в депозити та облігації.

В Україні легко заразитися хронічним песимізмом, але нагадаю, що і у нас, з усією нашою складною політикою, траплялися вже невеликі економічні буми. При правильному збігу обставин це може повторитися.

Джерело: http://www.lcmedia.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали