Інвентаризація товарів в 1С
09.02.2017 4354 0 0
Відповідно до законодавства України всім організаціям потрібно здійснювати інвентаризацію, де порівнюють наявність, стан активів, його документальне свідчення і дані в 1С. Проводити інвентаризацію слід перед тим як складати річний звіт. Але, на жаль, дані не завжди збігаються з дійсністю. Тому в сьогоднішній статті ми розглянемо, як грамотно проводиться в 1С інвентаризація товарів на складі.
Проведемо інвентаризацію товарів на складі з допомогою програми 1С: Управління торгівлею для України.
Як зробити інвентаризацію в 1С
Спочатку оформимо інвентаризацію за допомогою док-та "Наказ на інвентаризацію". Слідом за цим пропишемо складу комісії і склад, який будемо описувати.
Для того, щоб порівняти дані обліку і фактичні дані необхідно оформити док-т "Перерахунок товарів", який виник на основі док-та "Наказ на інвентаризацію".
Таблична частина док-ту заповнюється в автоматичному режимі у відповідності з обраним відбором номенклатури.
Оприбуткування товарів по інвентаризації
Ймовірно, після інвентаризації будуть виявлені надлишки товару, недолік і пересортиця. Для того, щоб оприбуткувати виявлені надлишки використовуємо док-т "Оприбуткування надлишків товару" і вкажемо "Наказ на проведення інвентаризації товарів". Потім натиснемо кнопку "Провести" і звіримо проводку.
Як списати недостачу при інвентаризації в 1С
Якщо є відмінність між кол-вом товару на складі і кол-вом обліку, то потрібно списати надлишки за допомогою док-та "Списання нестач товарів". Програма в автоматичному режимі формує списання по позиціях, де була недостача. Після натиснемо на кнопку "Провести" і звіримо проводку.
Пересорт товару при інвентаризації в 1С
Якщо в базі виявлена пересортиця товару, коли за фактом одна продукція, а в 1С інша, то це виникає з-за невірного обліку товару.
Якщо Ви регулярно зустрічаєтеся з труднощами в роботі з програмою, тобто можливість звести помилку до мінімуму за допомогою комплексного інформаційно-технологічного супроводу 1С ІТС. Супровід дозволить Вам отримувати експертні консультації по роботі в програмі від аналітиків 1С, оперативно отримувати поновлення програмних продуктів та користуватися додатковими сервісами: 1С:ЗВІТ, 1С:ЛІНК, 1С:ЛЕКТОРІЙ та іншими, які полегшать Вашу роботу.
Далі скористаємося док-том "Пересортиця товарів" на підставі "Наказу на інвентаризацію".
При натисканні клавіші "Зарахувати за пересортицею" показується кількість номенклатури для заліку. Закладка "Пересортиця" в автоматичному режимі заповнює всі позиції.
На вкладці "Документи" проводиться потрібна операція.
За допомогою звіту "Відомість по товарах організації" можемо перевірити залишок і рух товарів на складі.
З цього випливає, що згодом проведення такої конфігурації, товари на складі, які не були в програмі, стануть на облік. Тепер Ви з легкістю зможете управляти товарними залишками та досягти аналог у звітних документах.
Источник: https://aktiv.ua/materials/articles/i...
Коментарі до матеріалу