Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Держслужба зайнятості в Україні підлаштується під бізнес

04.04.2017

Біржам праці українські підприємства будуть диктувати які саме фахівці їм потрібні. Днями Об'єднання організацій роботодавців, Федерація роботодавця і Держслужба зайнятості підписали меморандум, що передбачає більш тісне співробітництво у справі підготовки персоналу.

У структурі Держслужби зайнятості на рівні областей створюються спеціальні підрозділи, які будуть збирати інформацію про реальних потреб місцевих ринків праці і шукати потрібні кадри.

Наприклад, центральні офіси великих торгових мереж знаходяться, як правило, в столиці. І як буде розвиватися мережа в регіонах, знає тільки топ-менеджмент.

Служба вже системно працює з найбільшими державними підприємствами — «Укрзалізницею«, «Укроборонпромом«, «Укроборонсервісом«. На черзі — торгівля, послуги і виробництво.

Бізнесу не вистачає кваліфікованих інженерних кадрів. У тому числі, для обслуговування агропідприємств. «Немає навіть агрономів з досвідом роботи. Вузи не дослухаються до вимог реального ринку праці і зв'язок між теоретичним і практичним навчанням втрачена. Тому наша служба намагається бути максимально корисною роботодавцю.

Станом на 28 березня 2017 року, кількість вакансій у базі даних Державної служби зайнятості (ДСЗ) склало 199 тисяч. Це на 60% більше, ніж за той же період минулого року.

Якщо в минулому році служба співпрацювала зі 165 тисячами роботодавців, які надали нам 919 тис. вакансій, то до кінця поточного року ми плануємо значно збільшити ці показники.

ДСЗ відкрила по всій Україні 11 центрів професійної підготовки. Найпотужніші з них розташовані в Харкові, Рівному та Одесі. Крім навчальних класів та майстерень з сучасним обладнанням, там є гуртожитку для іногородніх. Наприклад, якщо в регіоні зникає попит на якусь професію, ми пропонуємо людині за рахунок коштів Фонду соціального страхування поїхати в такий центр і отримати нову спеціальність, яка дозволить йому швидко працевлаштуватися.

З 100 переучених 90 знаходять роботу. Диплом державного зразка можуть видати за 86 професій, починаючи від таких екзотичних як коваль, бондар, майстер лозоплетіння або вишивання до водіїв, слюсарів і ІТ-фахівців.

Підприємства готові брати участь, в тому числі фінансовий, створення спеціальної бази професій. Адже дефіцит кваліфікованих кадрів тільки наростає. Багато хто вже виїхали за кордон на великі зарплати, і відтік умів і робочих рук продовжується.

Підприємствам потрібні навички роботи з новим обладнанням і робітники високої кваліфікації. І якщо раніше підприємці тільки заявляли про величезний розрив між знаннями, одержуваними у ВУЗах і училищах і сучасними вимогами бізнесу, то тепер вони змушені інвестувати гроші в навчання молодих фахівців. Інакше на їх майданчиках просто нікому буде працювати. Держслужба теж зацікавлена в тому, щоб догодити потенційним роботодавцям. Адже в цьому випадку вона зможе заощадити на допомогу по безробіттю.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали