Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Держслужба зайнятості в Україні підлаштується під бізнес

04.04.2017

Біржам праці українські підприємства будуть диктувати які саме фахівці їм потрібні. Днями Об'єднання організацій роботодавців, Федерація роботодавця і Держслужба зайнятості підписали меморандум, що передбачає більш тісне співробітництво у справі підготовки персоналу.

У структурі Держслужби зайнятості на рівні областей створюються спеціальні підрозділи, які будуть збирати інформацію про реальних потреб місцевих ринків праці і шукати потрібні кадри.

Наприклад, центральні офіси великих торгових мереж знаходяться, як правило, в столиці. І як буде розвиватися мережа в регіонах, знає тільки топ-менеджмент.

Служба вже системно працює з найбільшими державними підприємствами — «Укрзалізницею«, «Укроборонпромом«, «Укроборонсервісом«. На черзі — торгівля, послуги і виробництво.

Бізнесу не вистачає кваліфікованих інженерних кадрів. У тому числі, для обслуговування агропідприємств. «Немає навіть агрономів з досвідом роботи. Вузи не дослухаються до вимог реального ринку праці і зв'язок між теоретичним і практичним навчанням втрачена. Тому наша служба намагається бути максимально корисною роботодавцю.

Станом на 28 березня 2017 року, кількість вакансій у базі даних Державної служби зайнятості (ДСЗ) склало 199 тисяч. Це на 60% більше, ніж за той же період минулого року.

Якщо в минулому році служба співпрацювала зі 165 тисячами роботодавців, які надали нам 919 тис. вакансій, то до кінця поточного року ми плануємо значно збільшити ці показники.

ДСЗ відкрила по всій Україні 11 центрів професійної підготовки. Найпотужніші з них розташовані в Харкові, Рівному та Одесі. Крім навчальних класів та майстерень з сучасним обладнанням, там є гуртожитку для іногородніх. Наприклад, якщо в регіоні зникає попит на якусь професію, ми пропонуємо людині за рахунок коштів Фонду соціального страхування поїхати в такий центр і отримати нову спеціальність, яка дозволить йому швидко працевлаштуватися.

З 100 переучених 90 знаходять роботу. Диплом державного зразка можуть видати за 86 професій, починаючи від таких екзотичних як коваль, бондар, майстер лозоплетіння або вишивання до водіїв, слюсарів і ІТ-фахівців.

Підприємства готові брати участь, в тому числі фінансовий, створення спеціальної бази професій. Адже дефіцит кваліфікованих кадрів тільки наростає. Багато хто вже виїхали за кордон на великі зарплати, і відтік умів і робочих рук продовжується.

Підприємствам потрібні навички роботи з новим обладнанням і робітники високої кваліфікації. І якщо раніше підприємці тільки заявляли про величезний розрив між знаннями, одержуваними у ВУЗах і училищах і сучасними вимогами бізнесу, то тепер вони змушені інвестувати гроші в навчання молодих фахівців. Інакше на їх майданчиках просто нікому буде працювати. Держслужба теж зацікавлена в тому, щоб догодити потенційним роботодавцям. Адже в цьому випадку вона зможе заощадити на допомогу по безробіттю.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
Кращі матеріали