Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Фонд соцстрахування призупинив виплату лікарняних та декретних

21.11.2019 1096 0 0

Читайте за темою:

Виплату лікарняних та декретних відновлено


20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам. Фінансування тимчасово не виробляється в зв'язку з закінченням кошторисних призначень за вказаним напрямом, затвердженим бюджетом Фонду.

За чинним законодавством Фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямків фінансування більше, ніж затверджено у бюджеті Фонду на 2019 рік, прийнятим Кабінетом Міністрів України. За напрямками матеріального забезпечення заплановані на рік витрати були вичерпані 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня не має рації їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету.

Постанова № 16 «Про затвердження бюджету Фонду соціального страхування України на 2019 рік» прийнято КМУ 16.01.2019 р Загальні витрати Фонду на поточний рік було заплановано в розмірі 23,26 млрд гривень, зокрема, на виплату матеріального забезпечення та соціальних послуг - 12,974 млрд гривень, з яких 12,535 млрд грн - на матеріальне забезпечення.

На сьогодні загальна сума за заявами-розрахунками, наданим до фінансування в 2019 році з урахуванням заборгованості на початок року, становить 3,573 млрд гривень, що перевищує кошторисні призначення на рік за відповідною статтею витрат на 1,038 млрд грн.

Ситуація недопустима, фактично виплати зупинені через бюрократичні причини. Зараз ведуться переговори з Міністерством соціальної політики, яке, як орган державного нагляду за Фондом, може за погодженням з Міністерством фінансів подати проект внесення відповідних змін на затвердження Кабміну. Проект змін напрацьований, який Міністерство соціальної політики найближчим часом подасть. Тільки Кабінет Міністрів прийме зміни, виплати будуть відновлені.

За загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення: допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах і допомога на поховання.

Бюджет Фонду на поточний рік подавався на затвердження Кабміну колишнім керівництвом Міністерства соціальної політики і був штучно занижений за видатками. Кошти на лікарняні та декретні було закладено на рівні 2018 року, без урахування зростання середньої заробітної плати. Разом зі зниженням в попередні періоди в цілому на 5,1% частки ЄСВ, яка направляється в бюджет Фонду, це призвело до затримок з виплатою матеріального забезпечення і, на сьогодні, вимушеної повної зупинки виплат за цим напрямком.

Здійснення страхових виплат, а також фінансування медичних і соціальних послуг для постраждалих на виробництві та реабілітаційного лікування для застрахованих осіб здійснюється Фондом у штатному режимі.

www.fssu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали