Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Для відновлення України потрібні кошти, що в 2,8 рази перевищують її ВВП

Аналітика
26.02.2025

Відбудова знищеного в результаті російської збройної агресії житла потребує 84 млрд дол. США. Загальна сума коштів, необхідних для повного відновлення України – 524 млрд дол. США. Це оновлені дані зі звіту RDNA4. У попередній версії йшлося про суму в 486 млрд дол. США. 

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. 

За її словами, звіт RDNA4, підготовлений урядом, Світовим банком, Європейською Комісією та ООН, оновили з моменту публікації останнього у лютому 2024 року. Згідно з оновленими даними, прямі збитки, завдані російською агресією складають 176 млрд доларів. Це на 24 млрд дол. США більше, ніж у попередньому звіті RDNA3 – 152 млрд дол. США. 

«У звіті зафіксована нова сума, необхідна для повного відновлення України. Йдеться про 524 млрд дол. США – це у 2,8 рази більше, ніж прогнозований ВВП країни на 2024 рік. При чому, житло – один із найбільш постраждалих секторів. Відбудова потребує 84 млрд дол. США», – констатувала Шуляк. 

Вона уточнила, що найбільше постраждали житловий сектор, транспорт, енергетика, торгівля та освіта. Так, без житла залишилися 2,5 мільйона українських родин, 13 % усього житлового фонду зруйновано або пошкоджено, руйнування енергетичної інфраструктури зросли на 70 % у порівнянні з попереднім звітом. При цьому, 72 % від загальної шкоди припадає на регіони, розташовані найближче до лінії зіткнення: Донецьку, Харківську, Луганську, Запорізьку, Херсонську області, а також Київщину. 

Відбудова, наголосила Шуляк, триватиме роки і потребуватиме сотень мільярдів доларів. Окрім 84 млрд дол. США на відбудову житла, відбудова транспортного сектору коштуватиме щонайменше 78 млрд дол. США, енергетики і видобувної галузі – 68 млрд дол. США. Торгівля і промисловість – 64 млрд дол. США. Сільське господарство – 55 млрд дол. США. Витрати на розчищення завалів та управління ними – 13 млрд дол. США. 

Шуляк також повідомила, що загальна сума компенсацій, яку вже виплатили українцям, чиє житло було пошкоджено або знищено в результаті російської збройної агресії за програмою єВідновлення, склала 18,5 млрд грн. Більша половина цих коштів – фінансування придбання за допомогою житлових сертифікатів нового житла замість знищеного. У такий спосіб придбали нові домівки більше ніж 5,5 тис українських родин. 

«Виплати на загальну суму в 8,2 млрд грн отримали більше ніж 83 тис. родин, чиє житло було в результаті війни пошкоджене. Ці кошти призначені для його ремонту. Ще більше ніж 5,5 тис. українських родин отримали компенсацію за знищене житло, за яку зуміли придбати нові домівки на загальну суму 10,3 млрд грн. Тобто, йдеться, по факту, про 18,5 млрд грн вже сплачених компенсацій», – зазначила Шуляк. 

Вона також нагадала, що станом на сьогодні угоди на придбання нерухомості за допомогою житлових сертифікатів єВідновлення закрили перші 138 родин внутрішньо-переміщених осіб в рамках реалізації Закону від 14.12.2024 № 4114-IX щодо пріоритетного права деяких категорій внутрішньо переміщених осіб на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. У парламенті розраховують, що після цього процес стартує для ще майже 3,5 тис. переселенців, які вже отримали житлові сертифікати, і 2,1 тис. кошти за ними вже забронювали. 

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
29.04.2025
Мінагрополітики запускає проєкт зі створення інвестиційного портфеля агросектору України
Мінагрополітики запускає збір інвестиційних проєктів діючих українських аграрних підприємств, які мають амбіції масштабуватись, модернізуватись і виходити на нові ринки. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль. «Мета – створити консолідований ...
Кращі матеріали