Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Для відновлення України потрібні кошти, що в 2,8 рази перевищують її ВВП

Аналітика
26.02.2025

Відбудова знищеного в результаті російської збройної агресії житла потребує 84 млрд дол. США. Загальна сума коштів, необхідних для повного відновлення України – 524 млрд дол. США. Це оновлені дані зі звіту RDNA4. У попередній версії йшлося про суму в 486 млрд дол. США. 

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. 

За її словами, звіт RDNA4, підготовлений урядом, Світовим банком, Європейською Комісією та ООН, оновили з моменту публікації останнього у лютому 2024 року. Згідно з оновленими даними, прямі збитки, завдані російською агресією складають 176 млрд доларів. Це на 24 млрд дол. США більше, ніж у попередньому звіті RDNA3 – 152 млрд дол. США. 

«У звіті зафіксована нова сума, необхідна для повного відновлення України. Йдеться про 524 млрд дол. США – це у 2,8 рази більше, ніж прогнозований ВВП країни на 2024 рік. При чому, житло – один із найбільш постраждалих секторів. Відбудова потребує 84 млрд дол. США», – констатувала Шуляк. 

Вона уточнила, що найбільше постраждали житловий сектор, транспорт, енергетика, торгівля та освіта. Так, без житла залишилися 2,5 мільйона українських родин, 13 % усього житлового фонду зруйновано або пошкоджено, руйнування енергетичної інфраструктури зросли на 70 % у порівнянні з попереднім звітом. При цьому, 72 % від загальної шкоди припадає на регіони, розташовані найближче до лінії зіткнення: Донецьку, Харківську, Луганську, Запорізьку, Херсонську області, а також Київщину. 

Відбудова, наголосила Шуляк, триватиме роки і потребуватиме сотень мільярдів доларів. Окрім 84 млрд дол. США на відбудову житла, відбудова транспортного сектору коштуватиме щонайменше 78 млрд дол. США, енергетики і видобувної галузі – 68 млрд дол. США. Торгівля і промисловість – 64 млрд дол. США. Сільське господарство – 55 млрд дол. США. Витрати на розчищення завалів та управління ними – 13 млрд дол. США. 

Шуляк також повідомила, що загальна сума компенсацій, яку вже виплатили українцям, чиє житло було пошкоджено або знищено в результаті російської збройної агресії за програмою єВідновлення, склала 18,5 млрд грн. Більша половина цих коштів – фінансування придбання за допомогою житлових сертифікатів нового житла замість знищеного. У такий спосіб придбали нові домівки більше ніж 5,5 тис українських родин. 

«Виплати на загальну суму в 8,2 млрд грн отримали більше ніж 83 тис. родин, чиє житло було в результаті війни пошкоджене. Ці кошти призначені для його ремонту. Ще більше ніж 5,5 тис. українських родин отримали компенсацію за знищене житло, за яку зуміли придбати нові домівки на загальну суму 10,3 млрд грн. Тобто, йдеться, по факту, про 18,5 млрд грн вже сплачених компенсацій», – зазначила Шуляк. 

Вона також нагадала, що станом на сьогодні угоди на придбання нерухомості за допомогою житлових сертифікатів єВідновлення закрили перші 138 родин внутрішньо-переміщених осіб в рамках реалізації Закону від 14.12.2024 № 4114-IX щодо пріоритетного права деяких категорій внутрішньо переміщених осіб на отримання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна. У парламенті розраховують, що після цього процес стартує для ще майже 3,5 тис. переселенців, які вже отримали житлові сертифікати, і 2,1 тис. кошти за ними вже забронювали. 

«Слуга Народу»


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Уряд розширив перелік товарів, які підлягатимуть локалізації під час публічних закупівель
Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Рі...
03.07.2025
Працівник вимагає запровадити дистанційну роботу: дії роботодавця
У разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому. Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може праці...
03.07.2025
Е-повідомлення про помилкову сплату платежів: роз’яснення ДПС
З метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску в Електронному кабінеті платника розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення». Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна не подавати д...
Кращі матеріали