Для потенційних інвесторів індустріальних парків запустили чат-бот
Міністерство економіки презентувало чат-бот – новий інструмент для інвесторів індустріальних парків. Він допоможе швидко та ефективно знайти індустріальний парк для розміщення підприємства. Також виробники отримають корисні підказки та покрокову інструкцію як створити індустріальний парк.
«Чат-бот від Міністерства економіки – це чудова ініціатива, яка значно спростить процес пошуку індустріальних парків для бізнесу. Тепер інвестори можуть швидко знайти підхожий індустріальний парк або отримати детальну інформацію для створення власного. Чат-бот не лише економить час, але й надає доступ до актуальної інформації про керуючі компанії та законодавчі аспекти. Це ще один крок до підтримки інвестицій в Україні та розвитку промисловості на сучасному рівні», – зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
Що вміє чат-бот:
- містить актуальну інформацію про індустріальні парки;
- підбирає індустріальні парки з Реєстру за заданими критеріями;
- надає контакти керуючих компаній;
- консультує щодо законодавства та процесу створення парку;
- дає контакти відповідальних фахівців Мінекономіки.
Для того, щоб запустити бота необхідно або перейти за посиланням: https://wa.me/message/WQMNDIE2MZHNJ1, зберегти номер +380688026440 і написати напряму, або зісканувавши QR-код.
У 2024 році Уряд зареєстрував 31 новий індустріальний парк – це майже втричі більше, ніж у попередні роки. На сьогодні до реєстру включено 98 парків, деякі з них активно працюють, створюючи нові робочі місця.
Міністерство економіки також запровадило програму державного стимулювання створення індустріальних парків. За умовами цієї програми, держава співфінансує будівництво інженерно-транспортних мереж, а також частково відшкодовує підключення до електромереж. Кожен парк може отримати до 50 % від вартості проєктів будівництва, а для деокупованих територій – до 80 %.
У 2024 році прийнято рішення про виділення 15 індустріальним паркам державного стимулювання на суму понад 1,128 млрд грн для реалізації 34 проєктів з будівництва необхідної інженерно-транспортної інфраструктури. Станом на сьогодні 13 з 15 заявників вже отримали кошти в розмірі 925,05 млн. Протягом трьох років це дозволить розмістити не менше 30 підприємств переробної промисловості на площі більше ніж 75 000 м2.
У 2025 році державним бюджетом передбачено 500 млн гривень на програму державного стимулювання створення індустріальних парків. Також у разі необхідності за результатами першого півріччя можливе додаткове фінансування цієї програми.
Мінекономіки продовжує роботу над спрощенням доступу до індустріальних парків та стимулюванням інвестиційної активності в Україні.
Чат-бот реалізований за підтримки команди WEB3 університету Learn To Earn Global.
Мінекономіки
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу