Що потрібно знати про нову процедуру банкрутства
08.11.2017 123 0 0
До порядку денного Верховної Ради внесений законопроект про повернення боргів українців через процедуру банкрутства.
Відповідно до запропонованого законопроекту, визнати людину банкрутом зможе Господарський суд. Для цього потрібно, щоб його заборгованість (перед банком або іншою людиною) становила не менше 100 мінімальних зарплат (на сьогоднішній день - це 320 тис. Грн) і на два місяці перевищувала терміни, обумовлені з кредитором. Якщо борг перевищує 300 мінімальних зарплат (майже мільйон гривень), то боржник зобов'язаний звернутися до суду, інакше в реструктуризації боргу йому відмовлять. Сам процес перерахунку починається після підготовчого засідання суду.
Процедура погашення боргу може здійснюватися шляхом простих переговорів між кредитором і боржником: сторони разом виробляють план погашення боргу: якими частинами і скільки часу це займе. При цьому в цей період пеня на борг не нараховується.
У процедури немає терміну давності, і перерахувати можна навіть ті кредити, які українці взяли, наприклад, в середині 2000-х років.
У той же час суд може відмовити в перерахунку, якщо у боржника є непогашена судимість за економічні злочини, або в тому випадку, якщо громадянина вже оголошували банкрутом протягом попередніх п'яти років. Навіть якщо банкруту дозволять перерахувати борг, його очікують досить жорсткі санкції. Наприклад, він зобов'язаний кожен раз повідомляти кредиторів про суттєві зміни свого майна. Не зможе він без дозволу суду купувати нерухомість і цінні папери дорожче 10 мінімальних зарплат (32 тис. грн) і реєструвати нові підприємства. Нарешті, кредитор може заборонити боржнику розпоряджатися своєю нерухомістю і навіть залишати країну.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу