Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Посадовців яких органів перевірить МОЗ разом із правоохоронцями щодо встановлення інвалідності

26.11.2024

Наприкінці жовтня Рада національної безпеки і оборони України під головуванням Президента Володимира Зеленського провела засідання, на якому розглянула ситуацію щодо корупційних та інших правопорушень під час встановлення інвалідності посадовим особам держорганів. Так, на виконання рішень РНБО Уряд схвалив план заходів щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням під час встановлення інвалідності посадовим особам. 

У рамках виконання заходів цього плану Міністерством охорони здоров’я створена міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів. 

Мета міжвідомчої робочої групи – забезпечити опрацювання із залученням фахівців Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у м. Дніпрі та Науково-дослідного інституту реабілітації осіб з інвалідністю у м. Вінниці, обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій щодо встановлення інвалідності посадовим особам. Також міжвідомча група може ініціювати, за потреби, їх перегляд та інформування за наявності підстав правоохоронні органи, а також інші уповноважені органи для вжиття ними відповідних заходів реагування. 

До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники МОЗ, Мінсоцполітики, МВС, Національного агентства з питань державної служби, СБУ, Державного бюро розслідувань, Нацполіції, обласних, Київської міської військових адміністрацій. 

Станом на кінець листопада 2024 року групою, відповідно до інформації СБУ, ДБР та Офісу Генерального прокурора, сформовано перелік з 1 695 посадових осіб з понад 30 державних органів. Вони направлені для здійснення експертизи щодо обґрунтованості прийнятих щодо них рішень медико-соціальними експертними комісіями. 

Зокрема, серед відібраних справ, які підлягають перегляду: 

  • 32 % – працівники органів податкової служби України; 
  • 26 % – працівники органів прокуратури; 
  • 17 % – працівники органів митної служби; 
  • 25 % – працівники інших державних органів. 

Перелік осіб, справи яких підлягають перегляду, збільшується в міру надходження додаткових даних від представників правоохоронних органів. 

Найближчі два місяці триватимуть перевірки обґрунтованості рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям, та у разі необґрунтованого ухвалення таких рішень здійснюватимуться їх перегляди відповідно до постанови КМУ від 03.12.2009 № 1317. 

Зазначимо, що для оптимізації процесу запроваджено зміни на центральному рівні. Відповідно функції Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ у частині проведення медико-соціальної експертизи, зокрема щодо оскарження рішень та проведення перевірок, передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ у м. Дніпрі, на базі якого створена оновлена Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ України. 

Нагадаємо, Уряд схвалив законопроєкт, розроблений МОЗ, щодо ліквідації МСЕК у чинному вигляді до 1 січня 2025 року. З наступного року запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків. 

Урядовий портал


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали