Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Аграрії будуть отримувати компенсації від держави за розмінування землі

27.09.2023 15 0 0

Попри військову агресію рф, Україна продовжує постачати продовольство в країни, які перебувають на межі голоду. Для подальшого забезпечення продовольчої безпеки надзвичайно важливим є розмінування сільськогосподарських земель, інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за даними Мінекономіки держава буде компенсувати частину або повний об’єм витрат на розмінування земель стратегічних підприємств та сільськогосподарських земель. Такий підхід повинен суттєво прискорити очищення земель на тих ділянках, на яких це можливо. На даний час аграрії в Україні вже використовують 120 тис. га розмінованих земель.

Також наразі в міністерстві розробляється механізм компенсації аграріям та стратегічним підприємствам витрат за розмінування. Пропонується наступний підхід, що якщо аграрна або інша компанія через Prozorro закуповує послугу розмінування, отримує цю послугу та відповідний сертифікат від офіційно ліцензованого оператора, в такому разі держава буде повністю або частково компенсувати витрати. Пілотний конкурс із продажу послуг розмінування вже відбувся на Житомирщині. Держава зекономила 100 тисяч гривень бюджетних коштів.

Зазначається, що в бюджеті на 2024 рік закладено на потреби гуманітарного розмінування 2 млрд грн. Кошти планується спрямувати на підтримку сільгосппідприємств, які купуватимуть послуги з розмінування через аукціон. Це стимулюватиме розвиток ринку послуг та в підсумку пришвидшить розмінування країни.

Окремо було проінформовано, що на жовтень призначена міжнародна донорська конференція щодо гуманітарного розмінування в Україні, яка має відбутися в Хорватії. За результатами цієї конференції Уряд країни планує залучити додаткові кошти на гуманітарне розмінування.

https://www.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали