• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Кошти НСЗУ: на що можна витрачати

01.07.2020 356 0 0

Мабуть, найчастіше у бухгалтерів медичних КНП виникає запитання: чи можна за кошти Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ) здійснювати ту чи іншу виплату? Спробуємо розставити всі крапки над «і», а також покажемо зв’язок відповіді на це запитання зі статусом неприбутковості.

НСЗУ є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабміном через Міністра охорони здоров’я, який реалізує державну політику у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення. Це прямо передбачено п. 1 Положення про Національну службу здоров’я України, затвердженого постановою КМУ від 27.12.17 р. № 1101 (далі – Положення № 1101).

У ч. 1 ст. 4 Закону від 19.10.17 р. № 2168-VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (далі – Закон № 2168) передбачено медичні гарантії громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту. Так, у межах програми медичних гарантій держава здійснює повну оплату за кошти держбюджету необхідних їм медичних послуг і лікарських засобів, пов’язаних з наданням:

  • екстреної медичної допомоги;
  • первинної медичної допомоги;
  • вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги;
  • третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
  • паліативної медичної допомоги;
  • медичної реабілітації;
  • медичної допомоги дітям до 16 років;
  • медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

З огляду на норми ч. 1 ст. 10 Закону № 2168, для всієї території України встановлюються єдині тарифи оплати надання медичних послуг, лікарських засобів та медичних виробів, розміри реімбурсації лікарських засобів, які надаються пацієнтам за програмою медичних гарантій. Оплата згідно з тарифом гарантована всім надавачам медичних послуг відповідно до укладених з ними договорів про медичне обслуговування населення.

Такий договір укладається між закладом охорони здоров’я незалежно від форми власності чи фізособою-підприємцем, яка в установленому законом порядку одержала ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, та НСЗУ (ч. 1 ст. 8 Закону № 2168). У такому разі зазначені суб’єкти медичної практики згідно з п. 4 ст. 1 згаданого Закону є надавачами медичних послуг.

Повна версія доступна тільки передплатникам