Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Облік надходження та витрачання грошових коштів у касі КНП

23.01.2020 1826 0 0

У цій консультації ми розповімо про готівкові розрахунки в комунальному некомерційному підприємстві (далі – КНП), яке надає платні послуги, а також про первинні документи, якими супроводжуються касові операції. Розглянемо форми цих документів та правила їх оформлення.

Насамперед зазначимо, що під готівкою розуміють грошові знаки національної валюти України (банк-ноти і монети, у тому числі розмінні, обігові, пам’ятні монети, які є платіжними засобами). Операції, пов’язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку, називаються касовими операціями.

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, у т. ч. й КНП, регулюють норми Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).

Крім Положення № 148 КНП під час ведення касових операцій також повинні враховувати вимоги Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265).

З’ясуємо, які ж розрахунки вважаються готівковими. Такими розрахунками прийнято вважати платежі готівкою підприємств за реалізовані товари, виконані роботи, надані послуги, а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції, тобто товарів, робіт, послуг та іншого майна.

Підприємства здійснюють розрахунки готівкою через касу як коштами, одержаними як готівкова виручка, так і коштами, одержаними з банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали