Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Визначаємо собівартість медичних послуг у КНП

04.12.2019 1358 0 2

Комунальні некомерційні підприємства (далі – КНП), утворені внаслідок реорганізації бюджетних закладів охорони здоров’я (далі – ЗОЗ), отримали право самостійно приймати рішення з питань управління та ціноутворення. У цій статті ми розглянемо, які витрати формують собівартість медичних послуг та як визначити ціну таких послуг.

Насамперед зазначимо, що ст. 3 Закону від 19.11.92 р. № 2801-XII «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (далі – Закон № 2801) розмежовує поняття «медична послуга» і «медична допомога».

Так, під медичною допомогою розуміють діяльність професійно підготовлених медпрацівників, спрямовану на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями та патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.

Послугою з медичного обслуговування населення (медичною послугою) є послуга, що надається пацієнту ЗОЗ або фізособою-підприємцем, яка зареєстрована та одержала ліцензію на провадження господарської діяльності з медпрактики, та оплачується її замовником. Замовниками такої послуги можуть бути держава, відповідні органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи (у т. ч. пацієнт).

Отже, меддопомога завжди спрямована на досягнення лікувального, діагностичного або профілактичного результату. За медпослугами (лабораторними, діагностичними та консультативними послугами) може звертатися і здорова людина, яка бажає перевірити свій стан здоров’я або досягти у результаті медичного втручання певних естетичних змін. Медпослуги можуть надаватися як платно, так і безоплатно.

КНП можуть надавати платні медичні послуги на підставі договорів про медобслуговування, укладених у межах бюджетних коштів, замовником яких є держава або органи місцевого самоврядування (ч. 6 ст. 18 Закон № 2801).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали