Дійсно, як свідчить практика, у деяких підприємств у Дії відображається статус підприємства як критично важливого, а в деяких - ні. Розглянемо причину як з теоретичного, так і з практичного погляду.
Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, затверджено постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі – Критерії та порядок № 76).
Згідно п. 6 Критеріїв та порядку № 76 орган, до якого надійшло звернення (а разом з ним – усі необхідні документи, які підтверджують право на отримання «критичності» – Авт.) стосовно надання (чи перезатвердження – Авт.) статусу критично важливого, повинен протягом не більш як 10 робочих днів розглянути звернення та ухвалити рішення про відповідність/невідповідність критеріям.
Проте питання, в який спосіб підприємство може переконатися, що йому надали чи не надали такий статус, Критеріями та порядком №76 не врегульовано. Тобто нормативними документами не передбачено, що орган, який розглядав звернення, повинен надіслати підприємству рішення про відповідність чи невідповідність.
Згідно з п. 7 та 16 Критеріїв та порядку № 76, якщо підприємству надано статус критично важливого, держорган, який ухвалив таке рішення, надсилає це рішення до Мінекономіки та Міноборони чи СБУ (якщо критичність надавалася для потреб ЗСУ та інших військових формувань), і вже після цього має підтягнутися статус критичності на порталі «Дія».
Наголосимо, що строк унесення в електронні ресурси відповідними держорганами інформації про критичність підприємства не встановлено. Якщо немає збоїв в електронних реєстрах, то інформація про критичність має з’явитися орієнтовно через 12 робочих днів з моменту подання документів. Якщо минуло більше часу і критичність «не підтягується», слід зателефонувати до органу, який ухвалював рішення про надання статусу критично важливого, та/або до Мінекономіки чи Міноборони. Контактні дані є на офіційних сайтах у розділі «Бронювання» або «Отримання статусу критично важливого». А якщо таких розділів немає, звертайтеся за загальними контактними телефонами, розміщеними на сайті.
Найчастіше затримки відображення «критичності» трапляються, якщо підприємства звертаються за отриманням статусу до регіональних ОВА чи ОДА, але бувають і в галузевих міністерствах.
Увага! Більше практичних питань - на вебінарі 27.02.2025, реєстрація тут. |