Підсумований облік робочого часу: вибір облікового періоду та особливості оплати праці
13.04.2017 1041 0 1
Із цієї статті ви дізнаєтеся: про формування робочих змін та особливості оплати праці при індивідуальних графіках роботи залежно від фактично відпрацьованого часу за обліковий період.
Що можна зробити на практиці: правильно визначити обліковий період, аби прийняти оптимальне рішення щодо розміру витрат на оплату праці вказаної категорії працівників.
При виконанні деяких видів робіт, де за умовами виробництва (праці) не може дотримуватися нормальна щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням із профспілковим комітетом підприємства (установи, організації) запровадження підсумованого обліку робочого часу.
Щоб організувати цілодобову роботу, роботодавець складає графік роботи для кожного учасника процесу та організовує підсумований облік його фактичного робочого часу (ст. 61 КЗпП).
Розглянемо, які питання при цьому регулюються законодавством, а які рішення роботодавець може прийняти самостійно, користуючись Методичними рекомендаціями щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затвердженими наказом Мінсоцполітики від 19.04.06 р. № 138 (далі – Методрекомендації № 138).
Отже, нормами КЗпП установлено, що:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Отримайте відповідь на своє питання зараз і забезпечте себе від питань в майбутньому. Підпишіться на електронне видання для бухгалтерів і керівників Uteka
Оформити передплату на розділ «Комерція»
Відповідь Вам потрібна прямо зараз?
Бухгалтера довіряють нам - а ми довіряємо БУХГАЛТЕРАМ
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року