Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Чи підлягає обкладенню ПДФО вартість донорської крові, придбаної підприємством?

На підприємство звернулася дружина колишнього співробітника (тепер пенсіонера) із проханням посприяти в придбанні донорської крові, необхідної для проведення операції її чоловікові, який перебуває в лікарні. Підприємство перерахувало станції переливання крові (Банк крові) кошти за донорську кров, яка була отримана за довіреністю і передана дружині колишнього співробітника. Чи виникає в цьому випадку об'єкт оподаткування і як відобразити таку операцію у формі № 1ДФ?

У цій ситуації об'єкт для обкладення ПДФО не виникає.

Пояснимо чому. Підприємство має право надавати цільову благодійну допомогу будь-якому платнику податків або члену його сім'ї першого ступеня споріднення. Для того щоб сума допомоги не включалася до оподатковуваного доходу фізичної особи – її отримувача, потрібно дотримуватися умов, установлених пп. «а» пп. 170.7.4 Податкового кодексу (далі – ПК). А саме:

1) допомога повинна надійти безпосередньо:

закладу охорони здоров'я незалежно від форми власності (приватна, державна, комунальна) у вигляді компенсації вартості платних послуг із лікування фізособи, у тому числі для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань;

протезно-ортопедичним підприємствам, реабілітаційним установам для компенсації вартості платних реабілітаційних послуг, технічних та інших засобів реабілітації, наданих платникові податків – інвалідові або його дитині-інваліду.

Завважимо, що станція переливання крові належить до закладів охорони здоров'я;

2) допомога не повинна спрямовуватися для компенсації вартості медичних послуг (у т. ч. придбання ліків, медичних засобів тощо), що входять до переліку непільговуваних (наприклад, послуг косметичної хірургії, послуг із лікування і протезування зубів із використанням дорогоцінних металів);

3) благодійник повинен мати в наявності документи, що підтверджують необхідність лікування фізособи і витрати на його проведення (медичний висновок, рахунок на оплату лікування, договір на лікування, чеки, касові ордери тощо).

Завважимо, що пп. 170.7.4 ПК не застережено спосіб передачі платникові податків ліків, донорських компонентів та інших медичних засобів. Тому вважаємо, що підприємство мало право отримати за довіреністю на станції переливання крові донорську кров і передати її дружині колишнього співробітника, який потребує операції.

Отже, у цій ситуації всі умови надання цільової благодійної допомоги підприємством виконані, тому вартість донорської крові не підлягає обкладенню ПДФО.

У податковому розрахунку форми № 1ДФ сума зазначеної допомоги відображється під кодом «169», причому під реєстраційним номером облікової картки ідентифікаційним номером) дружини колишнього співробітника, якій було передано донорську кров.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Надійні рішення з бухобліку, податків та права

2592 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали