Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові правила округлення копійок і виплата зарплати

10.10.2019 7744 0 4

У чому полягає проблема: з 1 жовтня НБУ вивів з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок, а при виплаті зарплати готівкою її сума не завжди буде кратна 10 копійкам.

Чим допоможе стаття: ми пояснили, у чому ризик виплати зарплати в неповному обсязі (при округленні в менший бік), без сплати належної суми податків (при округленні у більший бік). Запропонували практичні рішення, як у таких ситуаціях – поки немає офіційних роз'яснень – чинити бухгалтерові, щоб не нашкодити своєму роботодавцеві. Для наочності навели числовий приклад.

Якщо дослівно вчитуватися у ст. 265 КЗпП, то вона передбачає відповідальність за виплату зарплати в неповному обсязі. При цьому будь-яких умов з приводу штрафонебезпечної невиплати (наприклад, коли виплатою зарплати в неповному обсязі вважається її невиплата в межах ... грн.) ця стаття не містить. Таким чином, округляючи виплату зарплати в менший бік до найближчих 10 копійок, бухгалтер теоретично може загнати себе в зону ризику за ст. 265 КЗпП.

Увага! Округлення суми зарплати до виплати в менший бік дає формальне право інспекторам із праці вважати це виплатою в неповному обсязі та штрафувати роботодавця (розмір такого штрафу становить 3 МЗП на момент проведення перевірки).

Тому найбільш безпечний для бухгалтера шлях (у будь-якому разі, до моменту появи із цього питання спільного офіційного роз'яснення від Мінсоцполітики, податкової та НБУ!) – округляти суму виплачуваної зарплати у більший бік.

Можна округляти у більший бік:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали