• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Колективний договір на підприємстві

29.10.2018 2529 0 0

Кадрові документи для «трудових» перевірок

Колективний договір (далі – колдоговір) укладається на підприємстві з метою врегулювання правовідносин, що виникають між роботодавцем і працівником. У консультації розповімо, які основні положення потрібно включити до колдоговору, який порядок його затвердження, унесення до нього змін (при необхідності), а також чи встановлена відповідальність за відсутність колдоговору на підприємстві.

Колдоговір – це перелік взаємних обов'язків сторін (роботодавця та працівників) щодо врегулювання трудових, виробничих і соціально-економічних правовідносин, установлених відповідно до вимог діючого законодавства про працю.

Порядок укладення колдоговору регулюється КЗпП (гл. II), ГК (ч. 7 ст. 65) і Законом № 3356.

Колдоговір укладається між власником або уповноваженим ним органом (особою), з однієї сторони, і первинною профспілковою організацією (у разі відсутності – із представниками найманих працівників), із другої. Такий документ повинен бути на всіх підприємствах незалежно від форми власності, які використовують найману працю.

До відома: фізособи-підприємці, які використовують працю найманих працівників, не повинні складати колдоговір, оскільки ст. 11 КЗпП, ч. 7 ст. 65 ГК, ст. 2 Закону № 3356 даний обов’язок покладено тільки на роботодавців-юросіб, а підприємець таким не є.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали