Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

З 24.07.2024 діє новий Порядок державної реєстрації потужностей

Що сталося? Мінагрополітики наказом від 15.02.2024 № 431 затвердило Порядки державної реєстрації потужностей та ведення реєстру операторів ринку. Цей наказ набуде чинності з 24.07.2024. Згідно зі ст. 1 Закону від 23.12.1997 № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів» сільгосптоваровиробники є операторами ринку, адже вони мають будівлі, обладнання та інші засоби, земельні ділянки, на яких здійснюється первинне виробництво харчових продуктів (вирощуються сільгоспкультури). Отже, агропідприємства зобов’язані реєструвати потужності.

Про що розкажемо? Про основні новації Порядку державної реєстрації потужностей (далі – Порядок № 431).


Особливості реєстрації потужностей

У п. 3–6 розд. I Порядку № 431 визначено процедуру держреєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, на які не потрібно отримувати експлуатаційний дозвіл.

Як і раніше, потужності реєструються безплатно (п. 4 розд. III Порядку № 431).

Держреєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку, зокрема транспортний засіб (далі – ТЗ), який використовують як потужність із реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам.

Водночас ТЗ, які оператори ринку використовують виключно для перевезення харчових продуктів, не пов'язаного з експлуатацією належної їм зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній держреєстрації.

Важливий нюанс! Для проведення реєстрації подають одну заяву (незалежно від кількості відповідних ТЗ), а за її результатами присвоюють один особистий реєстраційний номер.

При цьому не підлягає окремій держреєстрації ТЗ, який оператори ринку використовують у зв'язку з експлуатацією іншої належної їм зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл.

Адресою потужності, яка є ТЗ або іншим рухомим майном, визначено місцезнаходження (для юрособи) або задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізособи) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.

Наприклад, сільгосппідприємство має зареєструвати потужність, якщо воно планує використовувати ТЗ для реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам (наприклад, продавати на ринку сільгосппродукцію із фургону).

Подання заяви про державну реєстрацію потужності

Згідно з п. 1 розд. II Порядку № 431 заяву для держреєстрації потужності слід подавати до територіального органу Держпродспоживслужби за адресою потужності. Також це можна зробити через ЦНАП.

Заяву подають за формою додатка до Порядку № 431 одним із таких способів:

  • особисто;
  • поштовим відправленням;
  • в електронній формі (у т. ч. через портал «Дія» у довільній формі, що придатна для сприйняття її змісту, з урахуванням відомостей, визначених формою заяви).

Заява подається оператором ринку не пізніше ніж за 10 календарних днів (далі – к. д.) до початку роботи потужності (п. 5 розд. II Порядку № 431).

У разі подання заяви в паперовій формі держреєстрація потужності здійснюється терорганом Держпродспоживслужби протягом 10 к. д. після отримання заяви (п. 2 розд. III Порядку № 431).

Якщо заява подається засобами порталу «Дія» (за наявності технічної можливості) або через інші електронні інформаційні ресурси тероргану Держпродспоживслужби, потужність реєструється автоматично в режимі реального часу (п. 3 розд. III Порядку № 431). Тобто в разі подання заяви в електронній формі строки реєстрації потужності в Порядку № 431 не уточнюються.

Хороша новина. У будь-якому разі оператор ринку має право розпочати експлуатацію потужності за принципом мовчазної згоди, якщо протягом 15 робочих днів після подання ним заяви терорган Держпродспоживслужби не прийняв рішення про відмову в держреєстрації потужності або не надав копії такого рішення оператору ринку (п. 12 розд. III Порядку № 431).

Коментарі до матеріалу
Статті за темою
02.06.2025
Припинення дії ліцензії на зберігання пального, роздрібну торгівлю алкоголем і тютюновими виробами: підстави та порядок оскарження
У статті розповімо, в якому порядку та за яких умов орган ДПС може припинити дію ліцензій на зберігання пального, роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Орган ДПС може ухвалити рішення про припинення дії ліцензії на зберігання пального, роздрібну торгівлю алкогольними напоям...
Популярне
27.06.2025
Тракторист-машиніст в сільському господарстві: як правильно прописати посаду?
У штатному розписі сільськогосподарського підприємства є посада «тракторист-машиніст». Відповідний запис зроблено у трудовій книжці працівника. Чи є правильною ця назва і чи матиме працівник право на пільгову пенсію? А як бути, якщо працівник, у трудовій книжці якого зроблено неточний з...
27.06.2025
Агропідприємство заправляє техніку підрядників: як уникнути акцизних ризиків
В даній консультації розглянемо, якими чином агропідприємтва можуть заправляти техніку підрядників,  щоб такі дії не визнали реалізацією пального. Досить часто для виконання тих або інших сільськогосподарських робіт агропідприємства вимушені залучати до роботи підрядників. Згідно із Цивільним к...
27.05.2025
На підприємстві змінився директор: 7 запитань із практики
У статті розглянуто питання, що виникають у підприємства у разі зміни директора. Запитання стосуються оформлення трудових відносин, реєстрації зміни директора в ЄДР, інформування податкового органу, контрагентів та оформлення електронного підпису. Акценти цієї статті: Чи потрібно реєструвати інфо...
Нове
30.06.2025
Проведення позапланової перевірки у зв’язку з вимогою платника податків про перегляд результатів перевірки
У статті розглянемо, коли орган ДПС зобов’язаний призначити позапланову перевірку на вимогу платника податків. Якщо платник податків не згоден із результатами перевірки через те, що податківці під час перевірки не дослідили всі наявні обставини, він має право подати скаргу про перегляд результ...
25.06.2025
Оплату за внутрішнім договором отримано в інвалюті: яка відповідальність загрожує підприємству?
У статті розглянуто, чи можуть платежі за внутрішнім договором здійснюватися в іноземній валюті та чи є відповідальність за такі розрахунки. Підприємство виконує будівельні роботи за договором підряду. Договір укладено з резидентом України – фізособою, будівельні роботи провадяться на територі...
11.06.2025
Адміністративний арешт майна платника податків: підстави та порядок накладення
У статті розглянемо, в яких випадках органи ДПС можуть накласти адміністративний арешт на платника податків. Адміністративний арешт майна платника податків є винятковим інструментом забезпечення виконання податкових зобов’язань цим платником. Застосувати арешт можна лише за наявності передбаче...
Кращі матеріали