Запаси в обліковій політиці: що вказувати?
Як розробити облікову політику підприємства за П(С)БО та МСФЗ
Від оцінки запасів, прийнятої в обліковій політиці, багато в чому залежить формування собівартості реалізованої продукції і, як наслідок, фінансовий результат діяльності підприємства. У консультації розглянемо порядок формування первісної вартості запасів і методи оцінки їх вибуття.
Запасами є активи, які (п. 4 П(С)БО 9):
- утримуються для подальшого продажу (розподілу, передачі) в умовах звичайної господарської діяльності;
- знаходяться у процесі виробництва для подальшого продажу отриманого продукту виробництва;
- утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт і надання послуг, а також управління підприємством.
До складу запасів входять (п. 6 П(С)БО 9):
- виробничі запаси у вигляді сировини, основних і допоміжних матеріалів, комплектуючих виробів, інших матеріальних цінностей, призначених для виробництва продукції;
- незавершене виробництво у вигляді не закінчених обробкою та складанням деталей, вузлів, виробів і незавершених технологічних процесів;
- готова продукція;
- товари;
- малоцінні та швидкозношувані предмети зі строком використання не більше одного року;
- поточні біологічні активи (якщо вони оцінюються згідно з П(С)БО 9), сільгосппродукція та продукція лісового господарства після її первісного визнання.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року