Відступлення частки учасником: облік
15.06.2017 356 0 1
Учасник госптовариства має право за плату відступити (продати, обміняти, подарувати) корпоративні права, якими він володіє, третім особам. Які наслідки такої операції для емітента корпоративних прав і самого учасника, розглянемо в консультації.
Після передачі корпоративних прав учасникам госптовариства емітент уже не володіє ними і не контролює їх. Значить, подальший продаж учасником своєї частки не госптовариству, а третім особам на облік емітента не впливає.
З моменту держреєтрації змін до статуту в аналітичному обліку емітента слід відобразити зміну складу учасників (лист Мінфіна від 07.04.2009 р. № 31-34000-10-16/9950) шляхом унесення змін до аналітичних даних рахунка 40 «Статутний капітал». Ні доходів, ні витрат у нього не буде, оскільки величина власного капіталу підприємства в результаті операції відступлення частки не змінюється.
ПРИКЛАД 1
Частка учасника-фізособи в статутному капіталі (далі – СК) ТОВ «Майстер» – 40 %. 22.05.17 р. він продав її ТОВ «Будинок».
В обліку ТОВ «Майстер» ця операція відображається так:
(грн.)
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року