Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Послуги гарантійного ремонту в Україні

15.08.2018 443 0 2

У консультації розповімо, як відображаються в податковому та бухгалтерському обліку виробника (або продавця) і покупця послуги з виконання гарантійних ремонтів реалізованих товарів.

Згідно з п. 13–18 П(С)БО 11 у бухгалтерському обліку підприємства можуть формувати забезпечення (резерв) на виконання гарантійних зобов'язань. Нагадаємо, забезпечення – це зобов'язання з невизначеною на дату балансу сумою або часом погашення (п. 4 П(С)БО 11).

У п. 14 П(С)БО 11 наведено три умови, при одночасному виконанні яких може або повинне бути створене забезпечення:

  • наявність зобов'язання, що виникло в результаті минулих подій;
  • імовірність того, що погашення зобов'язання призведе до зменшення ресурсів, що втілюють у собі економічні вигоди;
  • можливість розрахунковим шляхом визначити його оцінку в грошовому вираженні.

Причому, як роз'яснює Мінфін (Лист від 22.04.16 р. № 31-11410-06-5/11705), підприємства, які несуть витрати на гарантійні ремонти (тобто відповідають вищенаведеним умовам), зобов'язані створювати гарантійне забезпечення. Відмова від формування гарантійного забезпечення, на думку Мінфіну, є обліковою помилкою.

Гарантійне забезпечення можуть не формувати юрособи – суб'єкти малого підприємництва, перелічені в пп. 2 п. 2 розд. I П(С)БО 25 (п. 8 цього стандарту). Своє рішення про формування або неформування гарантійного забезпечення такі підприємства повинні зафіксувати в наказі про облікову політику.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали