Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Транспортно-експедиторські послуги і податок на доходи нерезидента

14.08.2018 1366 0 0

Якщо при наданні транспортно-експедиторських послуг залучається нерезидент-юрособа (експедитор та/або перевізник), то неминуче постає питання про податок на доходи нерезидента (або, як його ще називають, податок на репатріацію). Загальний порядок нарахування і сплати цього податку викладено в консультації «Послуги від нерезидентів: облік та оподаткування». Тут розглянемо тільки особливості нарахування і сплати даного податку при наданні транспортно-експедиторських послуг у різних ситуаціях.

СИТУАЦІЯ 1. Замовник – резидент, експедитор (він же перевізник) – нерезидент

Які договірні відносини між сторонами?

Як відомо, за договором транспортного експедирування (далі – ТЕ) завдання експедитора – організувати надання замовнику комплексу послуг, пов'язаних із перевезенням вантажу (ст. 1 Закону № 1955). У цей комплекс входять не тільки послуги безпосередньо перевезення, але й інші пов'язані з нею послуги (навантаження-розвантаження, складування і т. п.). При цьому надавати такі послуги експедитор може самостійно або із залученням третіх осіб. У даній ситуації експедитор сам організовує перевезення і сам же надає послуги перевезення (тобто відносно перевезення договір ТЕ буде прямим). При цьому в договорі окремо вказуються:

  • плата за транспортно-експедиторські послуги (винагорода експедитора за організацію перевезення);
  • вартість послуг перевезення, які експедитор самостійно надає в рамках договору ТЕ.

На замітку! Рекомендуємо розділяти в договорі ТЕ ці складові вартості, навіть коли організатор перевезення і фактичний виконавець послуг перевезення – одна й та сама особа (експедитор). Адже і з точки зору ПДВ (див. «Послуги транспортного експедирування»), і з точки зору податку на доходи нерезидента (див. далі в цій консультації) ці виплати обкладаються по-різному.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали