Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Техобслуговування і ремонт сідлового тягача – не витрати підприємця-загальносистемника


Підприємець на загальній системі оподаткування запитує: чи можна витрати, пов'язані з ремонтом, утриманням і техобслуговуванням сідлового тягача з напівпричепом, відносити на витрати?

Ні, не можна, відповідає ДФС в Індивідуальній податковій консультації від 28.11.18 р. № 4993/Л/99-99-13-01-02-14/ІПК (далі – ІПК № 4993).

І пояснює, чому не можна. Визначення термінів, пов'язаних з автотранспортом, наведені в Законі від 05.04.01 р. № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт».

Сідловий тягач як транспортний засіб спецпризначення, а також напівпричіп або причіп як колісний транспортний засіб, призначений для перевезення вантажів, класифікуються як вантажний автомобіль. Оскільки сідловий тягач з напівпричепом відповідає поняттю «вантажний автомобіль», то цей транспортний засіб належить до основних засобів подвійного призначення (пп. 177.4.6 Податкового кодексу, далі – ПК).

А згідно з пп. 177.4.5 ПК не включаються до витрат затрати на придбання та утримання основних засобів подвійного призначення.

Таким чином, хоча цей транспортний засіб використовується в господарській діяльності підприємця і всі витрати документально підтверджені первинними документами, у підприємця-загальносистемника немає права на зменшення об'єкта оподаткування за рахунок витрат на ремонт, утримання та техобслуговування сідлового тягача з напівпричепом, який призначений для вантажних перевезень.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Комерція»

Найповніша бібліотека безпечних рішень з бухобліку, податків та права

4428 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали