Резерв сумнівних боргів і курсові різниці: чи потрібно коригувати фінрезультат?
Для кого ця стаття? Стаття буде цікава платникам податку на прибуток, які зобов'язані коригувати фінрезультат до оподаткування на різниці, передбачені розд. ІІІ Податкового кодексу (далі – ПК), якщо у них в обліку зависли сумнівні дебіторські заборгованості (далі – ДЗ) в інвалюті. І якщо в разі визначення суми резерву сумнівних боргів (далі – РСБ) вони використовують метод застосування абсолютної суми сумнівної заборгованості.
У чому проблема? Через коливання валютного курсу змінюється сума інвалютної ДЗ при її перерахунку до гривневого еквівалента на дату балансу. А разом із нею змінюється і сума РСБ, сформованого під таку ДЗ. При цьому норми п. 139.2 ПК вимагають коригувати фінрезультат до оподаткування на суму збільшення або зменшення РСБ. Проте в окремих платників податку на прибуток виникли сумніви. А чи справді потрібно застосовувати такі коригування в разі, коли сума РСБ змінюється через коливання валютного курсу або ж такий випадок не підпадає під норму п. 139.2 ПК?
Яке питання розглянемо? Ми покажемо, що відбувається в обліку платника в разі здійснення коригувань згідно з п. 139.2 ПК та чи завжди вони є обов'язковими до застосування.Але спочатку згадаємо правила обліку РСБ, щоб можна було зрозуміти, чому у принципі виникло таке питання.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року