Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Приймання брухту дорогоцінних металів: облік у переробника

21.02.2020 1318 0 0

Із цієї статті ви дізнаєтеся: як підприємству, що утилізує, вести облік розрахунків при закупівлі брухту, який містить дорогоцінні метали.

Що можна зробити на практиці: у договорі передбачити строки і порядок проведення розрахунків.

У суб'єктів господарювання (далі – СГ) у процесі діяльності може утворитися брухт із вмістом дорогоцінних металів.

Це можуть бути деталі, вузли, вироби і матеріали, що стали непридатними або втратили експлуатаційну цінність, які містять дорогоцінні метали (п. 1.2 Методичних рекомендацій з обліку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення і напівдорогоцінного каміння, виробів з них і матеріалів, затверджених наказом Мінфіну від 15.09.15 р. № 780, далі – Методрекомендації № 780).

Для довідки. Дорогоцінні метали – золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (у т. ч. відходи, брухт тощо) (п. 1 ст. 1 Закону від 18.11.97 р. № 637/97-ВР, далі – Закон № 637).

Такий «дорогоцінний» брухт СГ (далі – відправник) може продати переробному підприємству (далі – отримувач). При цьому укладається договір купівлі-продажу (ч. 2 ст. 4 Закону № 637, п. 5.4 Методрекомендацій № 780). У договорі можуть бути передбачені:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали