Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Поняття трансфертного ціноутворення

04.06.2018 1412 0 0

Все про ціноутворення

Із 1 вересня 2013 року в Україні діє законодавство про трансфертне ціноутворення (далі – ТЦУ). Контроль за ТЦУ є міжнародною практикою, але в кожній країні є своя, що склалася під впливом різних факторів, специфіка ведення господарської діяльності, а значить, і схеми співробітництва підприємств між собою та із закордонними партнерами. От чому норми ТЦУ в Україні щорічно змінюються й удосконалюються.

Одні суб'єкти господарювання виходять зі сфери контролю, інші потрапляють туди. Не став винятком і 2018 рік. Він приніс багато істотних новацій, однією з яких став контроль ТЦУ в постійних представництв нерезидентів.

У цій консультації, яка буде цікава насамперед новачкам – підприємствам, що вперше потрапили у сферу контролю за ТЦУ, розповімо про основні поняття в цій сфері з точки зору міжнародного та українського законодавства.

Головним рекомендаційно-методичним міжнародним документом у сфері податкового регулювання ТЦУ є Керівництво з трансфертного ціноутворення для транснаціональних компаній і податкових служб Організації економічного співробітництва та розвитку (далі – Керівництво ОЕСР), основні норми якого імплементовані в ст. 39 ПК.

Довідково: Організація економічного співробітництва та розвитку (скор. ОЕСР, від англ. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) – міжнародна організація, яка поєднує 35 економічно розвинених країн світу. Ці країни характеризуються високим доходом громадян, у більшості з них також зафіксовано високий індекс людського розвитку (від англ. Human Development Index, HDI), що являє собою інтегральний показник, який розраховується щорічно для порівняння країн у частині виміру рівня життя, грамотності, освіченості та довголіття населення. До країн – членів ОЕСР відноситься більшість держав Євросоюзу, США, Австралія, Швейцарія, Норвегія, Південна Корея, Японія та ін. Штаб-квартира ОЕСР знаходиться в Парижі. ОЕСР активно співпрацює з державами, які не є членами організації, зокрема з Україною, у рамках спеціалізованих програм, міжнародних заходів і т. п.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали