Поштові марки та конверти: від документального оформлення до обліку
Із цієї статті ви дізнаєтеся: як правильно відображати в бухгалтерському та податковому обліку придбання і списання поштових марок, маркованих конвертів та карток і звичайних немаркованих конвертів.
Що ви можете зробити на практиці:
- призначте на підприємстві працівника, відповідального за зберігання та видачу марок;
- розробіть і затвердіть форми первинних документів для обліку руху марок.
Незважаючи на впевнений прогрес у частині автоматизації облікових процесів і впровадження електронних документів, усе-таки в багатьох підприємств залишилася необхідність оформляти кореспонденцію в паперовому вигляді, використовуючи для її пересилання послуги «Укрпошти» та інших поштових операторів.
Поштові марки саме є тим інструментом, яким оплачуються поштові послуги. І підприємства повинні забезпечити правильний облік марок. Нижче розглянемо, у чому особливості їх обліку, а також покажемо, як підприємству враховувати конверти.
Застосування поштових знаків регулюється Законом від 04.10.01 р. № 2759-ІІІ «Про поштовий зв'язок» (далі – Закон № 2759) і Положенням, затвердженим наказом Мінтрансу від 24.06.10 р. № 388 (далі – Положення № 388).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року