Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Загальні правила заповнення акцизної накладної на реалізацію пального

25.07.2019 794 0 1

Акцизні накладні на пальне: правила і приклади заповнення

Акценти цієї статті: загальний порядок оформлення та реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі - АН, ЄРАН).

Оформляє АН платник акцизного податку (п. 231.1 Податкового кодексу, далі - ПК). Накладна заповнюється українською мовою, крім номера реєстрації транспортного засобу (міжнародної або іноземної) та номера митної декларації – ці реквізити заповнюються іноземною мовою (латиницею) (п. 4 розд. I Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 19.06.19 р. № 262, далі - Порядок № 262).

Згідно з п. 231.1 ПК, розд. II Порядку № 262 АН оформляється у випадку:

  • увезення пального на територію України або його вивезення за межі України;
  • реалізації пального на території України (у т. ч. й у разі передачі платником акцизного податку пального між своїми акцизними складами). Нагадаємо, що визначення терміна «реалізація пального» наведене в пп. 14.1.212 ПК у редакції, яка діє з 01.07.19 р.;
  • використання пального для власних потреб;
  • втрат пального як у межах норм, так і наднормативних;
  • псування, знищення пального, у тому числі й унаслідок форс-мажорних обставин, випаровування пального у процесі переробки.

Також АН складається виробником пального (іншою особою) при розливанні пального у споживчу тару в ємності до 5 л включно – на об'єм такого розфасованого пального.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали