Необхідні умови для отримання ліцензії на зберігання пального
Нововведення законодавства – 2020: довідник бухгалтера
18.12.19 р. уряд прийняв у цілому законопроєкт від 25.10.19 р. № 2317, яким спрощено процедуру отримання ліцензії на право зберігання пального (далі – ліцензія) у разі виконання заявником деяких умов. А 29.12.19 р. дані правила набрали чинності у вигляді Закону від 18.12.19 р. № 391-IX (далі - Закон № 391). Розглянемо, які нововведення щодо ліцензії чекають цього року всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), і зокрема аграріїв.
Ліцензію не скасували, її все одно потрібно отримувати. Діяльність зі зберігання пального, як і раніше, підлягає ліцензуванню, тільки наразі передбачено спрощений варіант її отримання за скороченим пакетом документів (див. далі). Порядок ліцензування визначено Законом від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі - Закон № 481).
Звертаємо увагу! Ліцензію повинні мати всі СГ будь-якої форми власності, що зберігають пальне. Тож навіть сільгоспвиробники, які є платниками єдиного податку четвертої групи та використовують пальне виключно для власних потреб, зобов’язані отримати ліцензію.
Дійсно, такий виняток установлено в Законі № 391. У разі зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним виключно у споживчій тарі до 5 л отримувати ліцензію не потрібно.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року